MARKLE ETKİSİ İLE ÇİL DÖVME FURYASI

Meghan Markle'ın çilleri dövme çılgınlığına yol açıyor.

Doğal çiller zamanla oldukça beğenilen bir doğal güzellik faktörü haline geldi.

Normalde fondöten ile kapatılmaya çalışılan çiller artık özellikle açığa çıkarılıyor hatta kendisinde çil olmayanlar bunu makyaj ile uygulamaya çalışıyor!

Wales Prensi, Prens Charles'ın 70. Doğum Günü'nde Meghan Markle (Getty Images)Sussex Düşesi, Meghan Markle bu değişimin en büyük etkenlerinden biri. Kraliyet ailesine çeşitliliği getiren Markle, feministliği ve herkesin eşit hakları için sesini yükselten bir kadın. Normlardan farklı bir hayat sürmeye çalışan Markle bunu tarzı ile de dile getiriyor. Dolayısı ile hem giydikleri hem de doğal görüntüsü anında kitlelerce benimsenerek taklit ediliyor. 


Tüm dünyanın kilitlendiği düğününde oldukça hafif olan Dior Backstage fondöten ile çillerini göz önüne çıkaran Düşes yeni bir makyaj çılgınlığına sebep oldu. ‘Çil Dövmesi’ olarak anılan trend gittikçe daha çok büyüyor. Çilleri olanlar bunu ortaya çıkarırken, olmayanlar ise bunu kalıcı makyaj dövmeleri ile deniyor. Makyaj dövmesi uzmanları, üç seneye yakın kalıcı olan çil dövmelerinin son dönemlerin en çok uygulanan işlemi olduğunu söylüyor. Yapıldıktan birkaç ay sonra daha da doğal görünen dövmelerin rengi yumuşuyor ve natürel görünüm kazanıyor. 


.