NAOMI CAMPBELL PAT MCGRATH LABS’İN İLK KÜRESEL YÜZÜ OLDU

Campbell, yeni kampanyasının yanı sıra güzellik sırlarını paylaştı…

İlk olarak bu yılın başında defilelerde görülen Pat McGrath Labs’in yeni ‘Divine Rose’ koleksiyonu, makyaj severler arasında büyük bir heyecan yaratmıştı. Koleksiyonun satışa sunulmasından bir gün önce 28 Mayıs’ta makyaj sanatçısı Pat McGrath’in markası, kampanyanın yeni yüzünü açıkladı. Heyecanı daha da artıran Pat McGrath, ‘Divine Rose’ kampanyasının yüzünün Naomi Campbell olduğunu açıkladı. Campbell sadece yeni kampanyanın değil aynı zamanda markanın ilk küresel yüzü oldu. 


“Naomi’nin güzelliği karşılaştırılamaz. Ama onu en özel ve McGrath’in ilham kaynağı yapan şey, efsanevi sadakatı, eşsiz iş ahlakı ve olağanüstü ruhu. Kendimi onun arkadaşı olarak tanımlayabildiğim için çok şanslıyım,” diyen Pat McGrath’in kendisi, bir basın açıklaması ile Campbell’ın markalarının ilk yüzü olduğunu duyurdu. 


‘Divine Rose’ kampanyasının filminde yer alan Campbell aynı zamanda Pat McGrath Labs’in sanal sohbet serilerine katıldı. “Pat benim seçtiğim ailem ve güzellik sektöründe inkar edilemez bir yaratıcı güç. O, kariyerim en başlarından beri, yıllardır benim hayatımda” diyen Campbell, “Pat, hayal ve büyüyü günlük hayatlarımıza yeniden dahil eden bir koleksiyon yarattı ve yeniden hayal kurabileceğiz!” diye ekledi. ‘Mothership VII: Divine Rose’ ve ‘Mothership VIII: Divine Rose II’ adında iki farklı metalik far paleti içeren koleksiyonda aynı zamanda pembe tonlarında dudak parlatıcıları ve rujlar var. 

Koleksiyonun tasarım ve yapım sürecine de dahil olan Campbell, yeni işbirliği hakkında Elle Amerika’ya bir röportaj verdi. Seyahat etmeyi çok seven Campbell, yeni bir yerden evine geldiği zaman Pat McGrath ile buluştuğunu söylüyor. Birlikte eğlenceli videolar çeken ve yaratıcılıklarını ortaya koyan McGrath ve Campbell, yeni makyaj teknikleri ve stilleri deniyorlar. McGrath ile her zaman gurur duyduğunu ekleyen Campbell, birlikte çalışmaktan çok zevk aldığını ve ne zaman McGrath ile çalışsa ona tamamen güvendiğini söylüyor. Pat McGrath’in güzellik sektörüne imzasını attığını dile getiren Campbell, gittiği her yerde insanların McGrath’i sadece bir makyaj ustası değil onu bir sanatçı olarak gördüklerini belirtiyor. 


Kadınlar her zaman birbirlerine destek olmalı! McGrath ile ‘Divine Rose’ koleksiyonunda işbirliği yapan Campbell bu düşüncenin altını çiziyor. “Dünyanın neresinde olursak olalım, biz kadınlar birbirimize destek olmalıyız. McGrath bana birlikte çalışmayı teklif etmeseydi çok üzülürdüm. Ben arkadaşlarıma, aileme ve seçtiğim aileme destek olmak istiyorum. Pat’in bunu yaptığını hep görüyorum. Bunu ekibinden bile görüyorum. Onların büyümesine ve gelişmesine yardım ediyor. Bu muhteşem bir şey,” diyen Campbell, McGrath ile ilk olarak doksanlı yıllarda tanıştığını söylüyor. New York’ta bir çekim için McGrath ile çalışan Campbell, “Yüzlerimizi inceler, ne yapmak istediğini ve nasıl yapmak istediğini çok iyi biliyor. Karakteri anlamanız için size detaylı bir şekilde anlatıyor. Gün içerisinde değişen ışık ile makyajın da gündüzden geceye doğru değişmesi gerektiğini söyler. Tüm bunlar çekimin çok daha başarılı olmasını sağlıyor. En önemlisi, birlikte çok güleriz. Onunla tanıştığım ilk günden bugüne kadar, hep çok güldük,” diyerek McGrath’in makyaj konusunda bir uzman olduğunun altını çiziyor. “Pat’in 40 bavul makyaj ile seyahat ettiğini biliyor muydunuz?” diye soran Campbell, McGrath’in çantalarının sadece makyajla değil aynı zamanda kitaplar ile dolu olduğunu ekliyor. Çekimlerin ilham kaynağına göre tarihte bir döneme uyum sağlayan McGrath, moda çekimlerinden önce saatlerce araştırma yapıyor!


McGrath’in kendisine öğrettiği bir makyaj tüyosunu paylaşan Campbell, “Kaşlar konusunda bir uzman ve ben nasıl yapılacağını bilmiyorum. Blok kaşlardan hiç hoşlanmaz, kaşların tüylü olmasını ve yarattığı karaktere göre şekillenmesini ister. Bu aslında çok mantıklı çünkü kaş şekli yüzü tamamen değiştirebiliyor. Yüzü çerçeveleyebiliyor ama çok sert yaparsanız tüm karakteri bozabiliyor,” kaşların yüzdeki en belirleyici şeylerden biri olduğunu söylüyor. 


Yeni koleksiyonun yanı sıra makyaj alışkanlıklarını anlatan Campbell, karantina boyunca her gün ruj sürdüğünü söylüyor. Egzersiz yaparken bile ruj sürdüğünü itiraf eden Campbell, evde olduğu süre boyunca ruj sürmenin kendisini iyi hissettirdiğini ve özgüvenini artırdığını söylüyor. “Hepimiz bu süreçte kendimizi iyi hissettiren şeyleri bulmalıyız” diyen Campbell, zorlu zamanlarda rujlara yöneldiğini söylüyor. Güzellik konusunda vazgeçemedikleri arasında cilt bakım ürünleri olduğunu söyleyen Campbell, makyaj sürse de sürmese de cildinin pürüzsüzlüğüne özen gösterdiğini beliriyor. Eski fotoğraflarına baktığında gençken çok fazla makyaj yaptığını gören Campbell, yaş aldıkça daha az makyaj yapmanın cildi için daha sağlıklı olduğunu öğrendiğini söylüyor. Karantina süresinde ara sıra rimel de sürdüğünü itiraf eden Campbell, en sevdiği makyaj ürünleri arasında aydınlatıcıların olduğunu ekliyor. Makyajda sıcak tonları tercih eden Campbell, trend olan renkler yerine cilt rengi ile uyum sağlayan ürünleri tercih ettiğini belirtiyor.