NEMLENDİRİCİ SÜRERKEN DİKKAT!

Nemlendirici kullanırken dikkat etmeniz gereken noktaları yazdık!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 05 Kasım 2014
NEMLENDİRİCİ SÜRERKEN DİKKAT!


İyi bir nemlendiricinin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle soğuk havaların gelmesiyle çoğu kadın bolca nemlendirici kullanmaya başladı bile. Ama bu kremleri sürerken de dikkat etmemiz gereken önemli noktalar var. Çünkü biliyoruz ki yanlış nemlendirici sürmek aslında tıkanmış gözeneklere ya da yağlanmış bir cilde sebep olabilir! İşte size birkaç ipucu:

Doğru yönü belirleyin


Yüzünüze nemlendirici sürerken en önemli kural içten dışa doğru olacak şekilde kremi uygulamaktır. Çünkü bu yöntem kan akışınızı hızlandırır ve cildinizin nemlendiriciyi daha kolay emmesine yardımcı olur.

Güneş korumasını unutmayın!


Kış gelse bile biliyoruz ki güneş hala tepede. İşte bu yüzden güneş koruma faktörlü kremler kullanmaya özen göstermelisiniz. Bir diğer önemli unsur da boyun bölgesini unutmamak. Özellikle spf'li ürünlerinizi boyun gölgenize uygulamanız çok daha yavaş yaşlanmanıza yardımcı olur. Unutmayın yaşlanma belirtileri öncelikle ince deri tabakalarının olduğu yerlerde başlar. Bu yüzden boyun bölgenizi de mutlaka nemlendirmelisiniz.

Acele edin!


Cildinizi temizlediniz sıra nemlendiricide. Uzmanların önerilerine göre bu iki adım arasında en fazla 60 saniye beklemelisiniz. Çünkü hava ile temas eden cilt çok daha fazla kuruyarak nemlendirici ihtiyacınızı en üst seviyeye çıkarıyor. Banyodan sonra bile hemen nemlendirici uygulamak cildinizin kuru ve hassas olmasını engeller.

Doğru nemlendiriciyi seçin


Hepimiz biliyoruz ki doğru nemlendirici seçmek oldukça zor. Çünkü vücudumuz için kullandıklarımız yüzümüz için çok ağır, ama yüz için kullandıklarımız da göz çevremiz için oldukça hafif kalıyor. Bu durumda yapmanız gereken farklı nemlendiriciler kullanmak. Mesela vücudunuz için daha yoğun kıvamlı ürünleri tercih ederken, yüzünüz için hafif ama etkili ürünler seçmelisiniz. Yine de cildinizin çok kuru olduğunu düşünüp özellikle yüzünüze çok ağır kremler uygulamanız gözeneklerinizin tıkanmasına sebep olabilir. Bu yüzden doğal yağlardan yararlanabilir ve hafif formüllü nemlendiriciler tercih edebilirsiniz.

EMEL OKŞAR

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.