CİLT PROBLEMLERİNİN KURTARICISI NİASİNAMİD NEDİR?

Cilt bakımının 'multitasker' üyesi!

Son zamanlarda cilt bakımında pek çok içerik dikkatimizi çekiyor. Kuruluk, ince çizgiler, donukluk veya akne problemleri gibi birçok cilt şikayetine çözüm olarak farklı farklı içerikler spot ışıkları altında. Gençleştirici bir etki için retinol veya nem için hyalüronik asit… Özellikle maske takmanın getirdiği ve son zamanlarda gündemimizde olan cilt problemi ise akneler! Peki aknelerin çözümü için hangi içeriğe yönelmeliyiz? Niasinamid! Son zamanlarda herkesin beğenisini toplayan niasinamidin neredeyse her cilt tipine uygun olması bu içeriği daha da popüler hale getiriyor. Hızla etki gösteren ve herkes tarafından kullanılabilen niasinamidi anlamak için bir kimyager veya dermatolog olmanıza gerek yok! Akne sorununuzu hemen çözmeye başlamak için aşağıda niasinamid hakkında bilmeniz gerekenleri görebilirsiniz…

NİASİNAMİD NEDİR?

B3 Vitamininin bir formu olan niasinamid, yatıştırıcı ve iyileştirici özelliklere sahip. Yani niasinamidi bir vitamin türevi olarak görebilirsiniz. Tıpkı B3 vitamin grubunun diğer üyeleri gibi niasinamid de iyileştirici özellikleri ile öne çıkıyor. 

NİASİNAMİDİN CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

Niasinamidin faydaları sınır tanımıyor desek yeridir! Uzun araştırmalar sonucunda niasinamidin cilde birçok faydalı etkisi olduğu keşfedildi. Nem kaybından hiper-pigmentasyona kadar birçok sorunu çözen içerik, cildinizi negatif çevresel etkilere karşı koruyan bu içerik aynı zamanda cildin doğal kolajen ve hyalüronik asit üretimini destekliyor. Cildinizin nem oranlarını düzenleyen, yaşlanma belirtilerini azaltan, gözenekleri küçülten ve ton eşitsizliklerini gideren niasinamidin gerçekten üstesinden gelemeyeceği bir sorun yok!

Ancak en belirgin olarak ciltteki iltihaba etkili olan niasinamid, bu nedenle akne probleminin en güçlü çözümlerinden biri oluyor. Yağlı ciltlerde sebum oranını dengeleyen niasinamid, akne üretimini azaltmış oluyor. ‘Multitasker’ olarak tanımlayabileceğimiz niasinamid, her cilt tipinde uygulanabildiği için oldukça güvenilir bir içerik. Hyalüronik asit ve SPF içerikli cilt bakım ürünleri ile birlikte kullanılabilen niasinamidin riski neredeyse yok! 

A’dan Z’ye cilt bakım problemlerinizde etkili olacak niasinamidi güzellik rutininize eklemek için fotogaleride sizin için seçtiğimiz ürünleri inceleyebilirsiniz…