NUDE MAKYAJIN OLMAZSA OLMAZLARI

‘No-Makeup’ makyajı!

Eyeliner sürmekle, renkli farları rujumuza uydurmayı çalışmakla uğraşırken  ‘Makyajsız makyaj’ modası hayatımıza girdi ve tüm ezberimizi bozdu.

Aslında bilinenin aksine nude makyaj için az ürün kulanmak zorunda değilsiniz! Hem gündüz hem de gece şıklığına uyan ‘nude’ makyajı doğru ürünler ile mükemmel hale getirebilirsiniz.

 Bu sade makyaj trendi adeta tatilden yeni gelmişsiniz ve doğal bir aydınlığa kavuşmuşsunuz etkisini yaratıyor. İşin sırrı ten renginize uygun ürünler kullanmak! Makyaja başlamadan önce temizlediğiniz cildinizin gerekli olan yerlerine makyaj uygulayın. Tüm suratınızı fondöten ile kaplamak yerine, kapatıcı yardımı ile eşitsizlikleri yok edebilirsiniz. Eğer doğal kızarıklıklarınız veya çilleriniz varsa bunu kapatmak yerine öne çıkarın! Sonuçta bu doğal bir makyaj…

Makyajsız makyajın asıl amacı, makyajınızın teniniz ile aynı görünmesi. Yüzünüzün tamamına makyaj uygulamak yerine kapatmak istediğiniz yerlere odaklanın. Kapatıcı, aydınlatıcı ve pudrayı parmak uçlarınız ile uygulamak ‘nude’ makyajın esaslarından biri. Nude makyaj daha önce de belirttiğimiz gibi aslında düşünüldüğü kadar az ürün içermiyor. En az yedi makyaj ürününden oluşan ‘makyajsız makyajın’ sırlarından biri ince dokulu ürünler kullanmak. Hafif dokulu bir fondöten, highlighter ve kaş kaleminin yanı sıra, şeffaf maskara ile kirpiklerinizi düzeltebilirsiniz. 

Dudaklara gelirsek, bu doğal makyaj için soluk tonlara yönelmeniz şart değil. Parlatıcılar veya dudak renginize yakın tonlar ile ‘nude’ makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Ruj satın alırken dikkat etmeniz gereken hususlardan biri, fazla kahverengiye kaçmamak. Genelde makyaj koleksiyonlarında, ‘nude’ kodlu ürünler fazla kahverengi olabiliyor. Bunun yerine açık böğürtlen ve şeftali tonlarına yönelerek makyajınıza canlılık katabilirsiniz. Nude makyajın tüyolarını not ettiyseniz, fotogaleride ‘makyajsız makyaj’ görüntüsünü tamamlayacak ürünleri inceleyebilirsiniz….