Nurgül Yeşilçay’ın makyaj tüyoları

ELLE kapak kızı en makyajsız haliyle bile nasıl odak noktası olabiliyor?

Son dönemin gözde ismi Nurgül Yeşilçay’ın başarısının yanı sıra, tartışılmaz bir özelliği de güzelliği... Kusursuz yüz hatlarını vurgulayan kemikli yüzü, yapılan her makyajda bambaşka bir Nurgül yaratılmasında kolaylık sağlıyor. Oyuncunun yüzündeki en dikkat çekici bölge, şüphesiz renkli ve iri gözleri. Dolayısıyla gözler, en makyajsız haliyle bile odak noktası olabiliyor. İşte Nurgül Yeşilçay’a benzemek için makyaj tüyoları...

• Gözlerinizi olduğundan daha iri göstermenin en belirgin yolu göze eye-liner’le çerçeve çekmekten geçiyor. Bu uygulama aynı zamanda renkli gözleri vurgulamak için de önemli bir ayrıntı.
• Açık tenlerde “renk” detayı vazgeçilmezdir. Teniniz fazla koyu değilse kahve-gri tonlarında bir kalemle hafifçe belirginleştirilmiş kaşları da ortaya çıkarır.
• Gözleriniz açık renkse, makyaj artistlerinin sezondaki favorisi koyu yeşil ya da mor tonları.
• Ve dudaklar... Dudaklarınız Nurgül Yeşilçay gibi doğuştan dolgunsa, onları kesinlikle renklendirmelisiniz. Sadece parlatıcıların bu dudak formlarında yetersiz kaldığını da belirtelim. Cesur olun! Gülkurusu tonlarının yanı sıra kırmızı ruj da makyaj çantanızın starı olmalı.