Oje Çılgınlığı!

Yeni sezonun en renkli markalarına ve trendlerine bir göz atın.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 13 Aralık 2010
Oje Çılgınlığı!
Yerimde duramıyorum, rengini beğendiğim bir oje gördüğümde ona hemen sahip olmam gerekiyor. Trendlerimse her gün değişiyor: Bugün ten rengi bir ojeyle dolaşırken, yarın en sedeflisinden bir morcivertle çıkabilirim karşınıza. Nar çiçeğini unutmam, klasiklerin yerini ayrı tutarım, Chanel'i takip ederim ama beni kısıtlamasına izin vermem.

Karşımıza inanılmaz bir renk skalasıyla çıkan ve çok kısa sürede Türkiye'de de büyük bir hayran kitlesi edinen Essie'nin (Sew Psyched) yanı sıra, bizim kendi markalarımız Golden Rose (numara 112), Pastel (numara 43) ve Flormar (numara 79) da hem klasik (“babaanne renkleri” diye hitap ettiğimiz bej tonları) renklerin yeniden doğuşu, hem de sıkı bir trend takibi sayesinde bütçeleri sarsmayan ve kaliteleriyle de diğer markaları neredeyse geride bırakan ojeleriyle çekmecelerimizi doldurmaktalar.

Son zamanların bir başka güzel oje koleksiyonu de Sephora'nın (L13 Picnic in the Park) mini boy şişelerinin içinde. Tüm renk paletini gördüğümde neredeyse nefesimin kesildiği bu koleksiyonu size en yakın Sephora satış noktasında bulabilirsiniz.~


Sezona önce soluk renklerle başlayan oje piyasası yönünü önce tatlı pastellere, ardından da simli, ışıltılı ve parıltılı gece tonlarına çevirdi (vintage serisinden Mash favorim). Fosforlular bizim ülkemize biraz geç de olsa geldi ve çok geniş bir hayran kitlesine sahip oldular, ben özellikle yaz başında sadece fosforlu pedikürlerle karşılaştım İstanbul sokakları ve Ege sahillerinde. Fosforun yerini, çok büyük bir hızla gri aldı. İçinde solgun bir yeşilin ve kahvenin raks ettiği bu gri tonu, tabii ki Chanel'in başımıza açtığı bir sendromdu; neyse ki bir başka çok başarılı bulduğum oje markası Sally Hansen (Commander in Chic Creme-41) imdadımıza yetişti ve Türk kadını da gri tırnaklarına kavuştu!

İçinde bulunduğumuz günlerde bu trendlerin hepsi bir arada yaşamayı öğrenmiş durumdalar, 2011'in renginin hanımeli pembesi olacağını açıklayan ve renklerin en önemli otoritesi olan Pantone firmasının bu öngörüsünün oje sektöründe nasıl vuku bulacağını, önümüzdeki aylarda hep birlikte göreceğiz.SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.