OSCAR MAKYAJI İÇİN ÖNERİLER

OSCAR MAKYAJI İÇİN ÖNERİLER

Gülşah ÖZTÜRK GÜLŞAH ÖZTÜRK 26 Şubat 2015
OSCAR MAKYAJI İÇİN ÖNERİLER
Maybelline New York Makyaj Artisti Alp Kavasoğlu, Oscar töreninde favorisi olan 4 ismi seçti ve bize, o makyajı kendimize uygularken dikkat etmemiz gereken püf noktalarını anlattı.

Emma Stone


İlkbahar kadını olduğunun çok farkında olan Emma Stone makyajında da bunu hissettiren gerçek bir harmoni yakalamış. Mercan tonlarındaki ruju, şeftali allığı ve sade eyeliner'ı ile gerçekten bir bütünlük oluşturuyor.Emma Stone makyajı için ipuçları:1. Bu harmoniyi yakalamak için sıcak ve soğuk tonları karıştırmayın. Örneğin şeftali allıkla pembe ruj tercih etmeyin.


2. Eyeliner'ı ‘padişah fermanı' gibi değil sadece gözlerde dramatik bir etki yaratmak için uygulayın ;)...


3. Kaşları doğal şekillendirmek bu gibi sade ve göz alıcı makyajlarda çok önemli. Kalın kaş moda diye genetiğinize uygun olmayan, 4 parmak kalınlığında kaşlarla dolaşmayın.

Dakota Johnson


Koyu dudaklar bu yılın en önemli makyaj trednlerinden. Bu yılın renginin ‘Marsala şarapları' seçildiği düşünülürse, Dakota dudakları için belki de en doğru seçimi yapmış. Gözlere gelince; Dudaklarla uyumlu olarak sıcak kahve tonlarında buğulu makyajla tamamlamak çok doğru bir adım.

Dakota Johnson makyajı için ipuçları:


1. Size yakışan, koyu renk bir ruj,


2. Sakin görünen, toprak tonlarında buğulu göz makyajı,


3. Doğal kaşlar.Jennifer LopezTürk kadınlarının belki de makyajını en çok beğendiği ünlülerden biri olan JLo, makyajı için elbisesiyle uyumlu, pudra tonlarını kullanmış. Elie Saab kostümü ile dudaklarını benzer tonlarda seçen JLo, gözlerindeyse yine pudra renklerinde buğulu bir makyaj tercih etmiş. Tabii ki yıllardır vazgeçmediği takma kirpikleri ve bolca sürdüğü maskarasıyla da makyajını tamamlamış.

Jennifer Lopez makyajı için ipuçları:


1. Nude ve pudra tonlarında dudaklar,


2. Takmak kirpik ya da yoğun uygulanmış maskara,


3. Yüz şekline göre kontür ve highlight yaparak, yüzün kemik yapısını mükemmel göstermek.

Margot Robbie


Margot Robbie'nin seçimi, yıllardır klasikleşen Hollywood makyajlarından biri olan mat kırmızı ruj olmuş. Soğuk ten rengine, soğuk mat kırmızı inanılmaz yakışmış ve gözlerindeki makyajı da yok denecek kadar az tutarak en doğru seçimi yapmış.Margot Robbie makyajı için ipuçları:1. Rujunuzla uyumlu mat ve pürüzsüz bir fondöten,


2. Mat kırmızı ruj,


3. Hafif, yok gibi görünen bir göz makyajı.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.