PODYUMDAN SEZON MAKYAJI

Sezon makyajının inceliklerini podyumdan ilham alarak uygulayabilirsiniz.İlkbahar-yaz sezonu, sadece tarih olarak değil, havaların ısınmasıyla resmi olarak da başladı. Eminiz eksik parçalarınızı çoktan belirlediniz, hatta yavaş yavaş sezonu açan markalardan ufak-tefek alışverişlerinizi yapmaya başladınız bile! Peki stilinizi oluştururken ona eşlik edecek makyaj konusunda neredesiniz? Biz sezon podyumundan ilham alalım istedik. Defileleri tek tek inceledik ve en beğendiğimiz makyajlar looklarını sizin için derledik. Peki bu makyajları kendinize uygulamak için neye ihtiyacınız olacak?

KOYU RENK BİR RUJ: Bizim tavsiyemiz kırmızıdan şaşmamanız. Ancak kırmızı tarzınıza veya cilt renginizie uygun değilse o zaman bordoyu da deneyebilirsiniz. Sezonun iddialı makyajları bu renklerden geçiyor!

PEMBE TONLARI: Pembe hem far, hem allık hem de ruj olarak bu sezon emrinize amade. Özellikle gözlerin vurgulu olduğu makyajlarda dudaklar ‘çıplak' denecek kadar soluk pembelere emanet ediliyor.

EYELINER: Far kullanır mısınız bilemiyoruz ama eyeliner, özellikle de kış sezonunun favorisi olan ‘kedi gözler'in ilkbaharda da var olduğu dikkate alındığında ‘olmazsa olmazlar' listesinde ilk sırada yer alıyor.

FARDA KAHVE, GRİ VE PEMBE PALET: Farklı makyajlar için gerekli renk paletlerinin tamamı aşağı yukarı bunlardan oluşuyor.