GÖZENEK SORUNSALI: EN İYİ 10 GÖZENEK SIKILAŞTIRICI

Artık sadece fotoğraflarda değil gerçek hayatta da airbrush efektli görünüyoruz!

Cilt şikayetlerinin en yaygınlarından biri genişlemiş veya tıkalı gözenekler… Birçok kadının mücadele ettiği gözenek problemi, istenmeyen bir görünüm yaratabiliyor. Cilt tipinin en temel belirleyicilerinden biri genetikler olsa da çevresel faktörler, ciltteki fazla sebum ve kullanılan cilt bakım ürünleri tıkanan gözeneklere sebep olabiliyor. Gözeneklerin tamamen yok olması mümkün olmasa da, yeni geliştirilen güzellik formülleri ile sizi rahatsız eden gözenek görünümden kurtulabilirsiniz!

Yüzünüzdeki gözeneklerin boyutları genetikler ile belirlenirken, yaş, güneş ışınları, çevresel faktörler gibi etkiler ile cildinizdeki kolajen oranlarının azalması gözeneklerinizin çok daha geniş gözükmesine sebep oluyor. Bunun yanı sıra doğru temizlik rutinini uygulamadığınız için gözeneklerinizde biriken yağ, kir ve bakteri, gözeneklerinizin geniş görünmesinde etkili oluyor. 

Yüzünüze uyguladığınız doğru temizleme ritüelleri ile kir ve makyaj kalıntılarını temizlemek, gözenekleri minimize etmenin ilk adımlarından biri. Daha sonra salisilik asit gibi içeriklerin bulunduğu cilt bakım ürünleri ile gözeneklerinizi derinden temizleyerek ölü deri, bakteri, sebum ve makyaj kalıntılarını tamamen arındırabilirsiniz. Eğer daha hassas bir cilt tipine sahipseniz doğal peeling etkisi yaratan glikolik ve laktik asitlere yönelebilirsiniz. Gözenekler sürekli ölü deri ile dolduğu için gözenek sıkılaştırıcı ürünleri temizliyiciler ile beraber rutin halinde kullanmanız tavsiye ediliyor. 

Eğer gözeneklerinizin kontrolden çıktığını düşünüyorsanız fotogaleride sizin için seçtiğimiz gözenek sıkılaştırıcı ürünleri inceleyebilirsiniz…