RADARIMIZDA YENİ BİR CİLT BAKIM İÇERİĞİ DAHA VAR!

Daha sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için ferulik asit ile tanışın…

Konu cilt şikayetleri olunca doğanın ve çevrenin buna verebileceği yanıtlar sınırsız! Çevre kirliliği, zararlı güneş ışınları gibi dış etkenler ince çizgi ve kuruluk gibi problemlere sebep olurken antioksidanlar birçok cilt problemine karşı adeta savaş açıyor. Cildinizin etrafındaki bariyerleri daha güçlü hale getiren antioksidanlar arasında birçok farklı opsiyon var. Antioksidan görevi gören C-Vitaminin yanı sıra E-Vitamini ise cildinizin nem oranlarını dengeliyor. Peki antioksidanlar arasında başka ne var? Ferulik Asit! Aslında yine ‘yeni’ olarak tanımlayamacağımız ferulik asit uzun bir süredir cilt bakım ürünlerinde sessizce çalışmalarını sürdürüyor. Ancak popüler C-Vitamini içerikleri gibi sessiz bir kahraman olan ferulik asit, içinde bulunduğu ürünlerin daha etkili olmasını sağlıyor. Ferulik asidin faydalarını ve nasıl kullanmanız gerektiğini merak ediyorsanız aşağıda bilmeniz gereken her şeyi görebilirsiniz…

CİLT BAKIMINDA FERULİK ASİT NEDİR?

Pirinç, yulaf, elma ve portakal gibi bitki bazlı antioksidanların hücrelerinde bulunan ferulik asit, cildinizi oksidatif strese karşı koruyor. Cildinizin bariyerlerini zararlı UV ışınları ve kirliliğe karşı güçlendiren ferulin asit genelde serumlarda görülse de kremler ve nemlendiricilerde de kullanılabiliyor. 

FERULİK ASİT CİLDE NE SAĞLIYOR?

Ferulik asidin faydaları genelde antioksidan özelliklerinden geliyor. Cildinizi çevresel faktörler sebebiyle gerçekleşen erken yaşlanma probleminden koruyan ferulik asit, aynı zamanda ince çizgi, koyu halkalar gibi şikayetlerin çözümü olarak da kullanılıyor. Cildinizin sıkılığını koruyarak daha ışıltılı ve eşit bir görünüm kazandıran ferulik asit, kullanmak isteyeceğiniz bir içerik!

FERULİK ASİT NASIL KULLANILMALI?

Tıpkı antioksidan C-Vitaminleri ve güneş kremi gibi günlük kullanıma uygun olan ferulik asit, özellikle tonik ve serumlarda tercih ediliyor. SPF içerikli kremlerin altında oldukça güçlü bir şekilde çalışan ferulik asit, UVA ve UVB ışınlarına karşı kalkanı güçlendiriyor. Ferulik asit içerikli ürünleri C ve E-Vitamini gibi farklı antioksidanlar ile kullanırsanız etkisini artırabilirsiniz. Cilt bakımı departmanında adeta ferulik asit ile ayrılmaz bir ikili olan C-Vitamininin, ömrü ferulik asit ile daha çok uzatılabiliyor. Birlikte kullanıldığında ciltteki kalıcılık artarken ferulik asit ve C-Vitamini ikilisi ışıltılı ve genç bir görünüm için büyülü bir formül etkisi yaratıyor. 

FERULİK ASİDİN YAN ETKİLERİ VAR MI?

Ferulik asidin bazı formları yulaftan elde edildiği için alerjileriniz varsa bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda ferulik asit içerikli ürünler cildinizde kızarıklık veya kaşıntı yaratırsa bir dermatolog desteği ile farklı opsiyonlara yönelebilirsiniz. 

Işıltılı, genç ve sağlıklı cilt için ferulik asit içerikli ürünleri fotogaleride görebilirsiniz…