Rhode, İlk Yüz Temizleyicisini Sundu

Nazik bir peeling ve nemlendirici bir arada…

Buse Saray BUSE SARAY 18 Ocak 2024
Rhode, İlk Yüz Temizleyicisini Sundu

Kabul edelim, Hailey Bieber internetin favori ilham perisidir. TikTok'ta yeni bir niş trende ilham vermesi için tek yapması gereken bir paylaşım... Tırnaklarını parlak krom kaplamayla kapladı; nemli esnek cildin poster çocuğu oldu; güzellik sözlüğüne "glazed donut nails” ve " glazed donut skin"i ekledi; latte ve çilekli makyaj trendlerinin öncüsü oldu.Bieber, 2022'de kurumuş donuk cilde çözüm olan cilt bakım markası Rhode'u piyasaya sürdüğünde; marka tek bir temel üzerine kurulmuştu: nemlendirme. İlk dört ürün, bir esans (Süt), serum (Peptid Parlatıcı Sıvı), nemlendirici (Bariyer Onarıcı Krem) ve dudak balsamı (Peptid Dudak Bakımı) yoluyla cildin bariyerini beslemek, nemlendirmek ve korumak üzere tasarlandı. Eksik olan tek şey birinci adımdı: temizlik.

Bulmacanın eksik parçası ve Hailey'nin dünyaya gıdadan ilham alan en son hediyesi olan "Rhode Pineapple Refresh Cleanser", 17 Ocak'ta piyasaya sürüldü. Balsamdan köpüğe kıvamıyla benzersiz bir şekilde tasarlanan Ananaslı Yenileyici Temizleyici, Hailey'ninki gibi hassas, reaktif cilde zarar verebilecek tüm ağır formüllerden nazikçe kurtulmak için temizleme yağı ve jel temizleyicinin kesişiminde buluşuyor. Yapımında yıllar süren, doğru dokuyu bulmak, temizleyicinin Rhode'un ilk serisine katılmasını geciktiren şeydi.
"Bunu piyasaya sürmem çok uzun sürdü çünkü cilt bakımı kategorisinde temizleyici konusunda o kadar çok eksiklik olduğunu fark ettim ki, kendimi özel ve farklı hissediyorum. Neredeyse bu ilginç, yumuşak dokuya benzeyen, güzel ve lüks hissettiren benzersiz bir dokuya sahip bir şey istedim. Bunun da ötesinde, gerçekten nemlendirici bir his vermesini, cildi soymasını değil; aynı zamanda size tazelik verecek, parlaklık katacak ve biraz pürüzsüzlüğe yardımcı olacak bir şey olmasını istedim.”

Hassas cilde sahip biri olarak Bieber'ın, herhangi bir tahriş tehdidini ortadan kaldıracak, yüzey yenileme özelliklerine sahip bir temizleyiciye ihtiyacı vardı. “Gerçekten hassas bir cildim var. Perioral dermatitle mücadele ediyorum, bu yüzden tetiklenmem çok kolay. Konu çok hafif, hoş bir peeling istemeye gelince, bu nazik meyve enzimlerinin (temizlikteki) bu işi benim için yaptığını buldum. Aynı zamanda sakinleştirici ve nemlendirici bileşenlerle de paketledik. Bazen insanlar 'eksfoliyant' veya 'enzim' kelimesini gördüklerinde 'Ah, bu korkutucu' diyorlar. 'Ben buna dokunamıyorum bile'; ben de o insanlardan biriyim. Bu yüzden hikayenin, her iki dünyanın en iyisine tek bir temizleyicide sahip olabileceğiniz olmasını gerçekten istedim” diyor.Rhode Pineapple Refresh Cleanser, kokusuz olmasına rağmen, doğal içeriklerinden elde edilen hafif bir kokuya sahip zengin, kremsi bir balsam bırakıyor; bu, özellikle çok yönlü bir duyusal deneyim arayanları memnun ediyor. Avucunuzun içinde su ile aktive edildiğinde; ananas enzimi, hyaluronik asit ve deniz topalak yağından oluşan bir kokteyl ile cildi kaplayan jel benzeri bir köpük oluştuğundan, balsamın dokusu kayboluyor. Ancak Hailey'nin en sevdiği içerik, temizleyicinin diğer destekleyici yıldızlarından nemi koruyan bir nemlendirici olan poliglutamik asit.

“Orada başlangıçta bir PHA (polihidroksi asit) vardı. Testçi olarak bunun benim için çok fazla olduğunu hissettim. Bunun peeling temizleyici olmasını istemedim. Bunun cilt hücresi yenilenmesini sağlıklı tutmak için yumuşak bir peeling alt tonuna sahip nemlendirici bir temizleyici olmasını istedim. Ananas enzimi dışında beni heyecanlandıran şey içindeki poliglutamik asitti ki bu çok güzel bir nemlendirici içerik; hakkında çok daha fazla şey öğrendiğim ve cilt bakımında daha ilginç bir içerik. Durulandıktan sonra bile cilt için hala harika şeyler yapabilen bir bileşenin ortaya çıkma ihtimali beni heyecanlandırdı. Olaydan sonra hala ciltte nem bırakıyor”.SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.