RIHANNA’NIN FENTY BEAUTY ÜNİVERSİTESİ'NE GİTMEK İSTER MİSİNİZ?

Not ortalamanıza ve uzun yazılara gerek yok! Bu üniversiteye herkes girebiliyor…

Her zaman Rihanna’dan bir makyaj ve güzellik dersi almak istediyseniz hayalleriniz gerçek oluyor! Işıltılı cildininin sırlarını paylaşan Rihanna, her geçen gün büyüyen özgeçmişine bir de ‘öğretmen’ ünvanı ekliyor. Bu hafta başlayan ‘Fenty Beauty University’ ile öğretim yılına başlayan Rihanna, sanal bir makyaj dersi serisi hazırladı. 

(Getty Images)

Aslında ilk olarak Eylül ayında derslere başlayan Fenty Beauty Üniversitesi Rihanna’nın müzik videolarından ve kırmızı halı görüntülerinden en ikonik stillerini öğrenciler ile birlikte denemişti. Rihanna’nın unutulmaz makyajlarını deneyen öğrenciler ünlülerin makyaj sanatçıları Hector Espinal ve Priscilla Ono’dan ders almışlardı. Rihanna’nın imzası haline gelen süper ışıltılı ama natürel ‘Fenty Face’ görünümünün arkasındaki usta isimler Espinal ve Ono, Rihanna’nın sırlarını öğrencileri ile paylaştılar. 


Üç hafta ve üç bölüme ayrılan dersler “iç ışıltıyı dışa vurma” temasına odaklanıyor. Hee cilt tonu ve tipini göz önünde bulunduran Fenty Beauty Üniversitesi göz makyajından, dudak makyajına kadar her konuyu kapsıyor. Fenty Beauty’nin sosyal medya hesaplarında görülen dersler, videolar veya adım-adım uygulamalar ile anlatılıyor. Ayrıca bilginizi test etmek için etkileşimli sınavlar ve özel Fenty Beauty ödülleri kazanma şansı veya markanın Instagram hesabında da "Haftanın Öğrencisi" olarak adlandırılma şansınız da olacak! 

Dünyadan birçok makyaj sanatçısı ve uzmanın katılacağı derslerde fırçayı ilk kez eline alanlardan kendini makyaj ustası olarak görenlere kadar herkes yeni bir şey öğrenebilecek! Fenty Beauty Üniversitesinin ilk mezunları olmaya hazır mısınız?