Rock'n'roll güzellik

Debbie Harry makyajı nasıl yapılır?

Debbie Harry 70’ler ve 80'lerde, müziğiyle olduğu kadar stili ve sıra dışı sahne makyajıyla da o dönemde kadınların en çok takip ettiği şarkıcılardan biriydi. Çekici yüzünü ortaya çıkaran en önemli detaylar; kusursuz cildi, kırmızı dudakları ve gözlerini vurgulayan koyu makyajıydı...
* Debbie Harry’nin elmacık kemikleri, şüphesiz belirgin yüz hatlarını ortaya koyan en sıra dışı özelliğiydi. Sizin için de elmacık kemiklerini dolgun göstermenin en iyi yolu, yapacağınız renk seçiminde... Bu uygulamayı gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan, yanaklarda gölgelendirmeyi vermek için kullanacağınız fırçalar. Elmacık kemiklerini optik olarak yukarıda göstermek için gölgelendirmeyi elmacık kemiklerinin hemen altındaki oyuk bölgeye yapmalısınız. Bunu da cilt tonunuzdan bir ton koyu fondöten ya da bakır tonlarında allıkla gerçekleştirebilirsiniz.
Debbie Harry tarzı makyajda renk uyumunu asla es geçmeyin. Bu da bir gecede öğrenebileceğiniz bir detay değil. Yüzünüz için doğru makyaj kombinasyonunu keşfedene dek pratik yapmalısınız. Farklı ürünler ve farklı renkler sizi değişik sonuçlara ulaştıracaktır.
• Debbie Harry aynı zamanda göz makyajını da seviyordu. Alt ve üst kirpik diplerinde kullandığı koyu eye-liner, göz çevresinde devam ettirdiği koyu gölgeler ve siyah maskara, sıra dışı göz makyajının vazgeçilmezleriydi.
• Kırmızıyla boyadığı dudakları da şarkıcının belirgin bir sembolü haline gelmişti. Dudak çevresine taşırdığı ruju, dudaklarının daha dolgun ve seksi görünmesini sağlıyordu.
• Tüm bu vurgulayıcı makyajına karşın cildinin duruluğu da gözlerden kaçmıyordu. Porselen pürüzsüzlüğündeki cilt tonuyla koyu makyajı arasında yarattığı kontrast, onun seksapelinin bir parçasıydı.