SAF GÜZELLİK: ORGANİK CİLT BAKIMI ÜRÜNLERİ

Güzelliğin en doğal hali için organik cilt bakım ürünlerini bir araya getirdik.

Mağazalarda binlerce cilt bakım ürünü var ve bu da doğru ürünü seçmeyi bir o kadar zorlaştırıyor. Ürünlerin üzerinde yazan ‘organik,’ ‘natürel’ veya ‘katkısız’ gibi yazılar aslında ne anlama geliyor ve gerçekten de bu ürünler cildiniz için faydalı mı?

Doğal cilt bakım uzmanları ürünlerindeki ‘organik’ ve ‘natürel’ yazılarının hiçbir kuralı olmadığını söylerken bu tip ürünlere nasıl güvenebiliriz? Uzmanların tavsiyelerine göre, ürünlerin doğallığını ölçmenin en iyi yöntemi içerikleri okumak. Bir çok marka ürünlerin içeriklerinin doğal malzemelerden gelmesine önem verdiği için etiketlerde bu bilgilere yer veriyorlar. ‘Doğal’ markalar ürünlerinin toksinsiz ve parfümsüz olmasına önem verirken günümüzün en önemli trendlerinden biri olan ‘sürdürülebilirlik’  ön plana çıkıyor. Üretim aşamalarını transparan hale getiren güzellik markaları, tüketicilerin isteklerini yerine getirerek ürünlerinin ‘natürel’ özelliklerini koruyorlar. 

Sülfatlar, SLS ve SLES, parabenler, formaldehit, formaldehit salıcı maddeler, retinil palmitat, oksibenzon, kömür katranı, hidrokinon, triklosan ve triklokarban içerikleri olmayan ürünler almaya özen göstererek cilt bakım rutininizi tamamen doğal hale getirebilirsiniz! Parfümsüz ve katkısız maddeler içeren cilt bakım ürünleri mağazalarda bulabileceğiniz en ‘natürel’ ürünler arasında. Bunları göz önünde bulundurarak doğal cilt bakım ürünlerini sizin için bir araya getirdik. Katkısız bir güzellik için fotogaleriye göz atabilirsiniz…