SAĞLIKLI CİLDİN 5 ADIMI

Sağlıklı ve mükemmel cilt için yapmanız gereken 5 önemli adım!Hepimiz biliyoruz ki gerçekten güzel görünmenin en önemli kurallarından biri cildimizin temiz ve canlı olması. Ancak canlı görünüm için sadece iyi temizlenmiş bir cilt yetmez! Hatta her gün temizliyor olsanız bile hala donuk bir cildiniz olabilir. O zaman gelin sorunu adım adım birlikte çözelim... 

1-Köpürmeyen temizleyici kullanın
İlk adım temizleme! Cildiniz kızardığında ya da kuruduğunda süt formlu temizleyici kremleri kullanmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Özellikle içerisinde lavanta, gül, papatya ve salatalık özü olan temizleyiciler kızarıp kurutmadan cildinizi çok daha taze ve canlı bir görünüme kavuşturabilir. Cildinize parmak uçlarınız ile masaj yaparak uygulayın ve sonra ılık su ile durulayın. İşte ilk adımı tamamladık bile.

2-Sakinleştirici tonik kullanın
Tonik çoğumuzun atladığı ama bir o kadar da gerekli bir adım. Çünkü kızarmış ya da hassaslaşmış cildinizi yatıştırmak için yine aynı maddeleri içeren tonik kullanmanız çok daha iyi olacaktır. Küçük bir yuvarlak pamuğa döktüğünüz toniğinizi yüzünüze temizleyiciden sonra sürdüğünüzde cildinizin çok daha yatışmış ve yumuşak olduğunu göreceksiniz. Tonik gözenekleri sıkıştıracak ve cildinizi besleyecektir. Belki de bundan sonra bu adımı asla ihmal etmemelisiniz.