SAKAL RÜŞTÜNÜ İSPAT ETTİ!

Son dönemde anlamadığımız şekilde erkeklerin yüzlerini saran sakalın faydaları!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 24 Haziran 2014
SAKAL RÜŞTÜNÜ İSPAT ETTİ!


Eskiden hipsterlerin kullandığı, bir başkaldırı sambolü olan sakal son dönemde hemen her erkeğin yüzüne yapışmış vaziyette... Hadi ülkemizdeki bu ilgiyi Muhteşem Yüzyıl dizisinin başarısına başladık diyelim... Ancak Hollywood'da da son derece ‘hip' olan sakalları nasıl açıklayacağız. İşte o bir muamma. Bu tartışmayı ELLE dergisinin birkaç gün sonra çıkacak Temmuz sayısına bırakıyor ve bir araştırmaya dikkat çekmek istiyoruz.


Bu araştırma, sakal bırakan erkeklerin sağlıklarının çok daha iyi olduğunu gösteriyor. Güney Queensland Üniversitesi'nin araştırmasına göre sakallar zararlı UV ışınlarının yüzde 90-95'ini bloke ediyor. Bu da hem yaşlanma hem de olası cilt hastalıklarının riskini azaltıyor.


Astımı olan sakallı erkekler de şanslı. Zira sakal kılları polenlerin takıldığı bir ‘ağ' görevi üstleniyor. Son bir fayda daha... Tıraş, uzamayan kılların bakteriyel enfeksiyonlara yol açmasına ve akneye yol açarken, yüz kıllarını uzamaya bırakmak bu duruma engel oluyor.


Eee tıraş bıçağınızı hala çöpe atmadınız mı?


Tabii bunca faydasını sayarken sakalların her zaman temiz ve bakımlı olması gerektiğini hatırlatmamıza gerek yok değil mi?

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.