SEZONUN İDDİALI MAKYAJI

Makyaj trendleri iki uçta geziyor.Yaklaşan davetler içinse iddialı görünüm şart!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 29 Mart 2015
SEZONUN İDDİALI MAKYAJI
Yaz saatine de geçmemizle birlikte artık kendimizi ‘Resmi olarak' bahar sezonunda sayabiliriz! Eh bu da baharla ilgili tüm trendleri uygulamanın zamanı geldi manasına geliyor!

Trendlerin başında, makyaj geliyor! Bu sezon, renkler ve uygulamalar iki uçta gidip geliyor. Bir uçta alabildiğine doğal, ‘çıplak' tonlar varken, diğer uçta ‘ıslak bakışlar' ve iddialı tonlar ön planda...

Mayıstan itibaren mezuniyet törenleri, nişan, düğün ve davetlerin hızlanacağı gerçeğinden yola çıkarak, makyajın bu ‘iddialı' kısmına öncelik tanımakta fayda var, değil mi?~İşe renklerden başlayalım: Zümrüt yeşili, olanca çiğliği ile gözlerdeki yerini alıyor. Uygulaması da en az ton kadar iddialı! 80'lere gönderme yapan şekilde, gözün hem üstüne hem altına yayılacak şekilde uygulamak gerekiyor.

Zümrüt benim tonum değil diyenler için alternatif renk, turkuvaz veya altın! Dedik ya, iddia söz konusu olduğunda, sezon makyajı tevazu göstermiyor...

Dudaklara gelince... Normalde klasik bir makyaj kodu olan, gözleri vurguluyorsanız, dudaklar daha sakin olmalı kuralı geçerli. Ama iddia dudaklarda da sürüyor. Gözlerin daha sade olduğu makyajlara kıpkırmızı alev alev dudaklar eşlik ediyor.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.