Shiseido Marka Yüzü Anne Hathaway İle Röportaj

Shiseido Vital Perfection Marka Elçisi Anne Hathaway, Shiseido ile çıktığı bu yeni yolda kendimize ve cildimize iyi bakmanın önemini anlatıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 12 Ekim 2023

Yaklaşık 150 yıllık geçmişe sahip bir güzellik markasının küresel marka elçisi olmak onun gibi bir yıldız oyuncu için ne ifade ediyor? Tam 150 yıllık zengin bir geçmişi olan Shiseido’nun yüzü olan Anne Hathaway’e bunu ve daha fazlasını da sorduk. Markanın kültürel mirası ve cilt bakımındaki bilimsel araştırmaları başarılı oyuncunun aldığı kararları tabii etkilemiş. Shiseido’nun çığır açan güzellik çözümlerini keşfetme ve geliştirme çabası, ona kendi mesleğine yaklaşımını da hatırlatmış.Shiseido’nun "Potansiyelin Yaşı Yoktur" sloganı sizin için ne anlama geliyor?
Teşekkür ederim. Benim için “Potansiyelin Yaşı Yoktur” söylemi, kendinizi, özellikle yaştan kaynaklanan sebeplerle asla sınırlamamanız anlamına geliyor.  Biz kadınların maruz kaldığı bazı olumsuz söylemlere rağmen yaş kavramı, kişisel gelişim ve büyüme için hiçbir zaman bir engel değil. Hayatımın bu döneminde hiçbir yaşın “zirve yaş” olmadığına inanıyorum. Her yaşla birlikte daha çok kendimiz olabilmeyi umuyorum. Hayatta kalacak kadar şanslı olduğumuz sürece potansiyelimizi keşfetmenin hayati önem taşıdığını düşünüyorum.

En sevdiğiniz Vital Perfection ürünleri hangileri? Bunları günlük cilt bakımınıza nasıl dahil ediyorsunuz?
Cildimin yenilenmesini ve canlanmasını sağlayan Vital Perfection Uplifting and Firming Cream cilt bakım rutinimin vazgeçilmezi haline geldi. Ayrıca kokusuna da bayılıyorum!

Yaşa meydan okuyan birçok güzellik ürünü Retinol içeriyor. Peki, sizce Shiseido'yu piyasadaki Retinol içeren birçok üründen ayıran nedir?

Shiseido'nun Intensive WrinkleSpot Treatment ürünü gerçekten çok özel, hassas cildimin ihtiyacı olan korumayı sunuyor. Ürünün, kolayca bozulabilen retinol bileşenini özel bir kap ve formülasyon ile koruyan bir teknolojiye sahip olduğunu öğrendim. Vital Perfection saf retinol içerdiği için kalitesine çok güveniyorum. Güvenliğe önem veren Shiseido, dikkatli bir şekilde kullanılması gereken retinol ürünlerinin dair yol gösterici talimatlar sunuyor.


"Hayatta kalacak kadar şanslı olduğumuz sürece potansiyelimizi keşfetmenin hayati önem taşıdığını düşünüyorum."

Vital Perfection kullandıktan sonra cildinizde ne kadar sürede fark gördünüz?
Cilt görünümü ile iyi hissetmenin bağlantılı olduğunu fark ettim. Vital Perfection'ı sabah ve akşam rutinimde kullanmak mükemmel bir kişisel bakım anı yaratıyor ve çok iyi hissettiriyor. Bu hisle bir araya gelen bu muhteşem ürün, cildimdeki etkilerini çok hızlı bir şekilde gösterdi.

Vital Perfection serisi hakkında ne düşünüyorsunuz?
İyi bir cilt bakımı rutinine sahip olmak harika bir alışkanlıktır, ancak vakit kaybı gibi hissettirmemelidir.  Hayatınızın çok önemli bir bölümünü beslemenin ve desteklemenin güzel bir yoludur. Vital Perfection beni iyi hissettiriyor, bu yüzden kullanmaktan zevk alıyorum.


Şu anki cilt bakım rutininiz nedir? Cildinizin güzel görünmesini sağlamak için sabah ve akşam ne yapıyorsunuz?
Cilt bakım rutini kişiye özeldir, ancak kaliteli bir nemlendirici kullanmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Vital Perfection Uplifting and Firming Advanced Cream'i çok seviyorum. İlk olarak, Vital Perfection'a özgü olan saf retinol bileşenini içeriyor. Bunun yanı sıra, olmazsa olmaz bir özellik olan SPF30-m güneş korumasına sahip. Akşamları, Vital Perfection serisinden LiftDefine Radiance Face Mask'ı kullanıyorum, cildimi anında ışıltılı ve canlı bir görünüme kavuşturuyor. Tüm farkı Vital Perfection'ın saf retinolünün yarattığını düşünüyorum. İlk kullandığım andan itibaren daha genç, nemli ve ışıl ışıl bir ciltle uyanmayı çok sevdim. Gece rutinimde Vital Perfection Night Concentrate kullanmaktan keyif alıyorum.

Bizimle paylaşabileceğiniz özel veya favori cilt bakımı ipuçlarınız var mı?
Su içmek ve cildi nemli tutmak çok önemli. Cildimin beslendiğinde en iyi şekilde göründüğüne inanıyorum, bu da içten başlıyor. Güneş kremi kullanmaya çok önem veriyorum. Dışarıda vakit geçirmeyi seviyorum, ancak güneşe aşırı maruz kalmaktan kaçınıyorum.


"Vital Perfection'ı sabah ve akşam rutinimde kullanmak mükemmel bir kişisel bakım anı yaratıyor ve çok iyi hissettiriyor."

Kendinizi en güzel ne zaman hissediyorsunuz?
Hayatın içindeki her anda aslında; doğada vakit geçirirken, güldüğümde, aşık olduğumda, minnettar olduğumda, etrafımdan beslendiğimde ve ilham bulduğum anlarda kendimi en güzel halimde hissediyorum.

Favori güzellik tüyolarınız var mı? Sizi uykunuzu almış ve tüm gece dinlenmiş gibi gösteren ve cildinizde istemediğiniz görüntüleri kamufle eden ipuçlarınızı sorsak? 
Gerçekten hassas bir cildim var, bu yüzden stres altında olmasını ve tepki vermesini önlemek için her gün seçimler yapmam gerekiyor. Özellikle son birkaç yıldır kendime karşı daha nazik davranmayı öğrendim ve bunun cildimdeki faydalarını görebiliyorum.  Kendime ve cildime karşı tutarlı ve özenli olmanın bana çok keyif verdiğini fark ettim.  Bununla birlikte hayat tabii ki devam ediyor, bu yüzden iyi bir gece uykusundan uyanmış gibi görünmek için egzersiz yapmayı, şınav çekmeyi, derin nefesler almayı, göz maskesi kullanmayı ve bir shot espresso ve bol bol su içmeyi ihmal etmemek gerek!


Satın aldığınız ilk cilt bakım ürünü hangisiydi?
Sanırım gözeneklerle ilgili bir üründü, bir temizleyici olabilir.

Anneniz, ebeveyniniz veya büyükanneniz size hangi cilt bakım tavsiyelerini veriyordu?
Ne yazık ki cilt kanseri günümüzün bir gerçeği. Bu yüzden olabilecek en yüksek SPF’e sahip ürünler kullanmak ve şapka takmak büyük önem taşıyor.

Cildinizin genç ve canlı görünümünü ve ışıltısını korumak söz konusu olduğunda öğrendiğiniz en değerli ders nedir?
Olduğum kişi ve görünümüm için minnet duymanın ve cildimi nemlendirmeye özen göstermenin önemine inanıyorum.


"Olduğum kişi ve görünümüm için minnet duymanın ve cildimi nemlendirmeye özen göstermenin önemine inanıyorum."

Sizce güzellik endüstrisi veya toplum, “yaşlanmama” kavramını nasıl benimsedi?
Henüz benimsemediler, ancak benimsemeliler.

Bir başka oyuncu arkadaşınızdan aldığınız en iyi güzellik tavsiyesi nedir?

Gün sonunda makyajınızı temizlemeye özen gösterin, vakit alsa bile uzun vadede karşılığını mutlaka verecektir.  Ayrıca, yüz bakımı yaptırmayı ihmal etmeyin.

Hep oyunculuk yapmak mı istemiştiniz?
3 yaşından beri oyunculuk yapmak istiyordum. Profesyonel kariyerime 13 yaşındayken başladım.

Sektöre genç yaşta başladınız, yıllar içinde sektörde nasıl bir evrim geçirdiniz ve 40'lı yaşlarınızda neleri sabırsızlıkla bekliyorsunuz?
Kendime daha iyi davranıyorum, bu da işim de dahil olmak üzere her şeyi olumlu yönde etkiliyor. Beni artık korku daha az, merak ise daha çok yönlendiriyor. Hikaye anlatıcısı olmayı seviyorum ve hayatımı bu sanat formuna adayabildiğime hala inanamıyorum. 

 

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.