Şık ve Etkileyici

Yenilikçi, genç, vahşi ve etkileyici yapısıyla bir çığır açmayı planlıyor.

Guerlain Kozmetik firması 180. kuruluş yılı nedeniyle Paris'te bir davet verdi. Bu davete Türkiye'den sadece iki editör katıldı (Biri ben, biri de Madame Figaro'nun Güzellik Editörü Pemra Abasıyanık). Bu uluslararası toplantıda Guerlain'in bütün üst düzey yetkilileri hazır bulundu. Dünya basınından yaklaşık ikiyüz kişi merakla önümüzdeki sezon firmanın ne gibi yeniliklere imza atacağını dinledi. Ve özellikle bu ay sonunda piyasaya çıkacak olan yeni erkek parfümü Guerlain Homme hakkında detaylı bilgi edindi.
Guerlain parfüm dünyasına yaklaşık iki yüz senedir birbirinden çarpıcı kokular hediye ediyor. Erkek kokuları hakkında bilgi vermek gerekirse, 1904 yılında Mouchoir De Monsieur, 1959'da Vetiver, 1992'de Héritage, 1995'de Habit Rouge ve uzun bir aradan sonra 2004 yılında L'Instant de Guerlain Pour Homme'u piyasaya sunan 2008 yılının Eylül ayında, Türkiye'de piyasaya çıkaracak. Guerlain Homme'u. “For The Animal In You” sloganı ile tanıtılan parfümün ilan çalışması ve çekim aşamaları da bir hayli ilginç. Yeşil gözleri ve vahşi gülümsemesi ile dikkat çeken 27 yaşındaki Brezilyalı top model Renne Casturicci, Guerlain Homme'un yeni modeli. Jean-Paul Goude tarafından çekilen tanıtım resimlerinde doğal hayat içinde bir erkeğin vahşi cazibesi gözler önüne seriliyor.
Parfüm ise bergamut, yeşil çay, tatlı limon, mentol, şeker ağacı, rom ve vetiver gibi notalardan meydana geliyor. Koku yapısı olarak hem ağaçsı, hem aromatik, hem de turunçgil olarak kabul görüyor. Parfümün yaratacıları Thierry Wasser ve Sylvaine Delacourte klasik parfüm piramidi yapısını unutup paralel dokuda kokuyu oluşturduğu için “Guerlain Homme” uzun süre konuşulacak gibi duruyor. Enerji veren taze bir parfüm kullanmak isteyen erkekler ise kesinlikle bu yeni parfümü denemeliler.

KOZMETİK DEVİ: GUERLAİN

Şıklığı, kaliteyi ve lüksü bir arada bulunduran Guerlain; makyaj koleksiyonları kadar parfümleri ile de beğeni topluyor. Shalimar, Samsara gibi yıllara meydan okuyan kadın parfümleri, meşhur Terracotta pudralarını tanımayan yok gibi. Firmanın 180. yıl kutlamalarında ELLE Dergisini temsil etmek gerçekten çok gurur vericiydi. Müze Rodin'de gerçekleşen davetin ertesi günü muhteşem manzarası ile Cafe De L'Homme'da yenen yemek Paris'in ihtişamını yaşamamıza imkan tanıdı.