SİVİLCEYLE SAVAŞMAYA YARDIMCI OLABİLECEK 3 FORMÜL

Akne tedavisi için basit üç formül...

Demet Yavuzyiğit DEMET YAVUZYİĞİT 14 Temmuz 2022
SİVİLCEYLE SAVAŞMAYA YARDIMCI OLABİLECEK 3 FORMÜL

Sivilceler söz konusu olduğunda, basit ve doğal çözümler son zamanlarda popüler hale geldi. Çay veya elma sirkesi gibi erişilebilir ve ucuz malzemeler hafif sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olabilir. Daha ciddi veya kalıcı vakalar için, bir sağlık uzmanının tavsiyesine başvurmanızı tavsiye ediyoruz.
Sebum salgısını azaltmaya yardımcı çay 

Dışarıda pek çok yeşil çay bazlı sivilce önleyici ürün olduğunu görmek için kozmetik reyonunu ziyaret etmeniz yeterli. Ve bu tesadüf değil. Beyaz çay ve özellikle yeşil çay, büzücü özellikleri sayesinde akneye yatkın kişiler için doğal bir çözümdür. Ana varlıkları, aşırı derecede akne nedenlerinden biri olan sebum salgısını azaltmaktır. Bir yağ, maske, krem veya serum şeklinde yeşil çay, sorunlu cildin müttefiklerinden biri olabilir ve akne tedavisine yardımcı olabilir. Bu arada sivilce lekelerini ve lekeleri kurutan çay ağacı yağı ile karıştırılmaması gerektiğini unutmayın.


Siyah noktalarla savaşmak için elma sirkesi

Sirke, gençlerin ve çok genç olmayanların hayatını mahveden siyah noktalardan kurtulmak için kullanılabilir. Besin maddeleri, organik asitler ve mineral tuzlar bakımından zengin olan elma sirkesi, cildi iyice temizleyen ve gün boyunca biriken kirliliği ve diğer yabancı maddeleri ortadan kaldıran güçlü bir antibakteriyel maddedir. Daha da iyisi, bu harika ürün, genişlemiş gözeneklerin görünümünü azaltmaya ve siyah noktalardan kurtulmaya yardımcı olur. Ayrıca, ucuz olduğu için herkesin ulaşabileceği doğal bir çözümdür.


Ter, beklenmedik bir müttefik olabilir

Yazın olduğu gibi kışın da deodorant ve pudra gibi ürünlerle bunu önlemek için her şeyi yapıyoruz. Ancak, terleme tamamen kötü değildir. Aksine çok fazla olmamak şartıyla terlemek kirliliklerden, sivilcelerden ve siyah noktalardan kurtulmada faydalı olabilir. Terleme, cildin gözeneklerinden terin buharlaşmasıyla sonuçlanan doğal bir süreçtir, aynı zamanda sebum ve yabancı maddelerden arındırılır. Ayrıca ter, cildi akneye neden olan ajanlardan doğal olarak koruyan bir antimikrobiyal peptit içerir.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Kasım Sayısı Çıktı!

ELLE Kasım sayısı, ELLE MAN ve ELLE Time ekleri ile birlikte tam 400 sayfa! Kapak yıldızlarımız ise Hazal Kaya, Boran Kuzum ve Serkan Çayoğlu.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.