SİZ UYURKEN ÇALIŞAN 10 GECE KREMİ

Bu kremler ile sabah yenilenen ve sağlıklı bir cilt ile uyanın!

Maskeler, temizleyiciler ve serumların yanı sıra gerçekten hem gündüz hem de gece kremine ihtiyacınız var mı? Cevabımız, kesinlikle evet! Karanlıkta daha farklı davranan cilt hücrelerinin farklı bir bakım rutinine ihtiyacı oluyor. Tıpkı vücudumuz gibi farklı bir sirkadiyen ritme sahip olan cildimizin, 24-saatlik bir döngüsü var. Gündüz saatlerine kıyasla geceleri cildiniz daha hızlı bir hücre yenilenmesine sahip. Gün ışığında daha çok zararlı UV ışınına maruz kalan cilt hücreleri, kendini yenilemek için daha yavaş bir süreç izlemek durumunda kalıyor. İşte tam da bu yüzden, zengin formüllü gece kremleri, hızlı olan hücre yenilenmesine daha da hız katarak yenilenmiş ve gençlenmiş bir cilt görünümüne kavuşmanızı destekliyor. 

Hücre yenilenmesi daha hızlı olsa da araştırmalara göre geceleri ciltteki nem kaybı %30 oranla daha fazla oluyor. Gündüzleri daha hafif formüllü kremler ve bakım ürünleri tercih ederken, geceleri daha yoğun ve derinlemesine nemlendiren ürünlere yönelmeniz tavsiye ediliyor. Böylece sabah uyandığınızda daha sıkı ve taze bir cilt ile uyanabilirsiniz!

Güzellik sektöründeki tüm ürünlerde olduğu gibi yeni teknolojiler ile geliştirilen gece kremleri, farklı cilt şikayetlerine yönelik içerikleri ile dikkat çekiyor. Gençleştirici bir etki arıyorsanız seramid veya retinol içerikli ürünler ile doğal kolajen üretimini destekleyebilir veya cildinizi beslemek için antioksidan içerikli kremlere yönelebilirsiniz. Gliserin, avokado veya farklı meyveler ile zenginleştirilen kremler ise gece boyunca nem oranlarını yükselterek cilt bariyerlerini kuvvetlendirmeye yarıyor. Saat 12’yi gösterdiğinde bal kabağına dönüşmemek ve sabah yeniden ‘Cinderella’ olarak uyanmak için bu gece kremlerini bakım rutininize ekleyebilirsiniz!

Cildinizin döngüsüne uyum sağlamak için fotogaleride sizin için seçtiğimiz 10 gece kremini inceleyebilirsiniz...

Etİketler