SOĞUKTAN ÇATLAYAN CİLTLERİN KURTARICISI: L’OCCITANE SHEA BUTTER

Kurulukla savaşan ve kışın bile esnek bir cilt sağlayan formül!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 21 Aralık 2022
SOĞUKTAN ÇATLAYAN CİLTLERİN KURTARICISI: L’OCCITANE SHEA BUTTER

,Sert ve kuru kış rüzgarları, iç mekan ısısı ve giydiklerimizin sürtünmesiyle birleştiğinde cildinizdeki doğal nemi çekip kurutabilir ve çatlamasına yol açabilir.Cildinizi nemlendiricilerle şımartıyor olsanız da bazen cildinizin bundan daha fazlasına ihtiyacı vardır.Kışlar çok kuru geçtiğinde ince bir cilt nemlendiricisi yerine cildinizde eriyen, kurulukla savaşan ve kışın bile esnek bir cilt sağlayan L’Occitane Shea Butter Ultra Rich Comforting Cream gibi ultra nemlendiriciye ihtiyacınız olabilir.

Kadınların altını…

Cilt bakımı ve duyusal özellikleriyle yaygın olarak bilinen Shea, yüzyıllardır yumuşatıcı olarak kullanılmıştır. Aslında, bu bileşenin geçmişi güzellik rutini için kavanozlar dolusu Shea yağı saklayan ünlü Mısır Kraliçesi Kleopatra zamanına kadar uzanır. Hala Afrika’da Shea, “Kadınların Altını” olarak tanımlanır.

Ciltle en uyumlu yağ

Shea yağının besinsel nitelikleri üzerine yapılan çeşitli araştırmalar, yüksek miktarda magnezyum ve potasyum içerdiği bulunduğunu göstermiştir. Shea yağındaki oleik asit ve linoleik asit birbirini dengeler. L’Occitane Shea Butter Light Comforting Cream, Shea Butter Ultra Rich Comforting ya da Shea Butter Ultra Rich Comforting Cream kullanırsanız ve gece bakımı Reset göz ve yüz serumu ile kremlerin performansını artırarak tamamlarsanız cildiniz yağlı hale gelmeden dengelenmiş olur. Adı artık cilt bakım sırlarından biri olarak anılan L’Occitane Reset serum, benzersiz çift bazlı yapısı ve ölmez otu esansiyel yağ içeren altın baloncukları, 8'den fazla patenti ile ciltteki onarım gücünü ilk anda hissettirir.

L’Occitane Shea Butter serisinde kullanılan Shea, çatlamış ve kuru cildi iyileştirmek için yüksek miktarda A, E ve F vitamini içerir. Ciltteki dengeleme ve yumuşatıcı etkisi çok yüksektir ve sadece kuru ciltlerin değil, yağlı ama nemini kaybetmiş ciltlerin kullanımına da uygundur.

Shea yağındaki içerikler sanki vücudun kendi doğal yağlarıymış gibi davranırlar. Böylece epidermisin cilt bariyerinin bizimle dünya arasında koruyucu bir tabaka olarak çalışması için ihtiyaç duyduğu su içeride, alerjenler ve enfeksiyon dışarıda tutulur. Cilt üzerine ince bir shea tabakası yaymak, koruyucu bir fiziksel bariyer görevi görür. Ayrıca cildin kendini yenilemesi için ihtiyaç duyduğu esansiyel yağ asitleri açısından da zengindir.Shea Butter Ultra Light Comforting Cream 50 ml  - Shea Nemlendirici Yüz Kremi : 535 TL
Shea Butter Ultra Rich Comforting Cream - Shea Yoğun Nemlendirici Yüz Kremi 50 ml : 550 TL
Shea Butter Whipped Face Cream & Mask 50 ml - Shea Nemlendirici Yüz Kremi ve Maskesi 50 ml: 535 TL
Reset Eye Serum 15 ml: 990 TL
Reset Face Serum 30 ml: 1085 TL


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.