SONBAHAR 2020 MAKYAJ TRENDLERİ

Denemelere hemen başlayabilirsiniz!

Nemli ve sıcak yüzünden deneyemediğiniz tüm makyaj stillerini deneme zamanı! Sonbahar geldiğine göre yeni sezon makyaj trendlerine göz atabiliriz. Normal şartlarda yaz sezonunda ağır makyaj yapılması pek mümkün değil, bir de üzerine maske takma zorunluluğu gelince son günlerde daha az makyaj isteğiniz olması çok doğal. Aylar boyunca makyajsız bir görünüm sürdürdükten sonra yeniden biraz deneysel olmaya başlayabiliriz. 

Instagram’da birkaç dakika gezdikten sonra yeni sezonun makyaj stillerini fark etmişsinizdir. Metalik göz farları böğürtlen dudaklar ve çok daha fazlası. Sadece Instagram’da değil son dönemin yeni ‘hit’ sosyal medyası TikTok’ta bile farklı eksantrik stiller görüyoruz. Sizin için hem sosyal medyadan ve hem de Sonbahar 2020 defilelerinden ilham alarak en çok göz önünde olan makyaj trendlerini bir araya getirdik. Yeni sezonun spot ışıkları altında göz ve cilt makyajının olduğunu söyleyebiliriz. Bunun sebebini tahmin edebilirsiniz: maskeler. Doğal ışıltılı bir cilt ile cesur göz makyajlarının öne çıktığı sonbaharda far paletlerinizi ve rimellerinizi kuşanma zamanı!

“Hiç ruj süremeyecek miyiz?” diye sitem ediyorsanız üzülmeyin! Bu sezon ne kadar gözler öne çıksa da dudaklarda da deneyebileceğiniz trendler var. Maskenizi çıkarabileceğiniz durumlarda veya Zoom görüşmelerinizde ‘wow’ etkisi yaratacak rujlar ile göz alıcı stiller deneyebilirsiniz. 

Yeni ve heyecanlı bir makyaj sezonuna hazırsanız fotogaleride Sonbahar 2020’nin en trend 10 makyaj stilini inceleyebilirsiniz…