Stres Karşıtı Top Model

Stres Karşıtı Top Model

Angela'nın kırmızı kilim üzerindeki görüntüsü, sofistike bir top model olmaktan çok uzak. Kaliforniya'da bir çiftlikte sekiz ve beş yaşlarındaki oğullarıyla yaşayan 31 yaşındaki bu Kuzey Amerikalının hayat görüşü, tonlarca prestijli moda dergisinde ve çeşitli kampanyalarda ekolojik bilinci yaymanın yanı sıra; otantik ve “sıradan” bir kadın olmak.
Şu sıralar Biotherm'in iki krem ve bir yorgunluk karşıtı serumdan oluşan yeni yüz bakım serisi Skin.Ergetic'in piyasaya çıkışını destekliyor. Bu serinin hedef kitlesi, ciltlerinden günün yorgunluğunun izlerini silmek isteyen stres altındaki kadınlar. Angela Lindvall'un bu kampanyanın arkasında olmasının en önemli sebebi, felsefe olarak bu bakım serisiyle aynı görüşte olması.

ELLE: “Yüzün yorgun görünüyor!” 30'lu yaşlardaki kadınların sıklıkla duyduğu bir cümle bu maalesef... İş, çocuklar, ev işleri... Tüm bunların yanında bir de güzel olmaya çalışmak. Tanıdık geldi mi?
ANGELA?LINDVALL:
Tabii ki çok tanıdık geldi! Bu sebeple hayatta bir dengeye sahip olmak gerekir yoksa her şeye yetişmeye çalışmak ciddi strese yol açar. Ben her konuda mükemmel olamayacağımı kabullendim, sadece elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Top modellerin ölümlülerin problemlerinden bihaber olduğu düşünülür. Tabii ki her gün yataktan dergilerde göründüğüm gibi kalkmıyorum. Hepimiz stresle boğuşuyoruz.

ELLE: Çılgın bir tempo, çekimler, seyahatler, çocuklar... Nasıl hepsine yetişiyorsunuz?
A.L.: H
alihazırda yapmam gereken yüzlerce işi düşünmemeye, şimdi ve burada yapmam gerekenlere odaklanmaya çalışıyorum. Bu sıralar sabahları bir saat erken uyanıp meditasyon yapmaya başladım. Böylelikle kendime konsantre olabiliyorum ve çocuklarla kahvaltı ederken iyi bir mod'a sahip oluyorum. Sabahları bedeninize enerji yüklemek için eşsiz bir yöntem bu.

ELLE: Bir çiftlikte yaşıyorsunuz. Lüks hayattan kopmak için mi bu yöntemi tercih ettiniz?
A.L.:
Bütün yıl boyunca Kaliforniya'nın küçük bir kasabasında 70 dönümlük arazi içindeki evimde kalıyorum. Buraya geldiğim zaman sanki deri değiştiriyorum. İşim, Paris'e seyahat etmek, moda şovları, defileler. Bunlardan gerçekten zevk alıyorum... Fakat burada toprakla “iletişim” içindeyim: Güneşin doğuşu, meyve bahçemiz, kuşlar... Tüm bunlar, dengemi korumama katkıda bulunuyor.