Sürdürülebilir Güzelliğin Önemli Destekçileri

Arkopharma’nın FormDerm kolajen ve nemlendirici formu ile yaşlanmaya karşı içeriden savaşın.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 07 Eylül 2023
Sürdürülebilir Güzelliğin Önemli Destekçileri

Dünyanın ünlü Fransız nutrikozmetik grubu Arkopharma’nın cilt güzelliğini içten dışa daha sürdürülebilir bir şekilde desteklemek için ürettiği iki yeni ürünü Türkiye’de. Vücuttaki oksidatif stresi azaltmaya yardımcı Formderm Kolajen ve bitkisel kökenli E vitamini ile cilde elastikiyet kazandıran FormDerm Moisturizer (Nemlendirici) ile uzun süreli cilt gençliği çözümü sunuyor.Cilde oksijen yüklemesi

Yaşlanmayla birlikte azalan cilt hücreleri kolajen üretimini de yavaşlatır. Cilt zamanla incelmeye, kremler yeterli olmamaya, ince çizgiler ve kırışıklıklar artmaya başlar. En iyi bitkisel içerikler ve en yüksek konsantrasyonlarla üretilen FormDerm Kolajen, hücre zarına enerji sağlarken, statik yaş çizgileri ve derin kırışıklıklarla içten savaşır.  

FormDerm Tip 1 kolajen peptidlerin düzenli alınması cildi 3 seviyede onarır. Cildin yüzeyinde bulunan epidermis ile derinde bulunan hipodermis arasında bağlantıyı yeniden oluşturur ve kahverengi deniz yosunu özü sayesinde cildin oksijenlenmesini sağlar. İçeriğindeki florotaninler sayesinde ise ciltteki esneklik belirgin olarak artar ve nemlenmesi içeriden desteklenmiş olur. Düzenli kullanım vücudun yeniden kolajen üretmesini de destekler.


Cildi içerden onaran vegan özler
Yüzde 100 bitkisel FormDerm Moisturizer (Nemlendirici), en yüksek konsantrasyonda GLA (gamma-linolenik asit) içerdiği için, kuru cilt çok kısa zamanda yerini nemli, güçlü ve canlı bir cilde bırakır. Cildi sürdürebilir olarak içten dışa onaran bitkisel omega 6 konsantresi gibi özlerle, yıldız çiçeği yağı ve çuha çiçeği yağı gibi doğal kökenli bileşenleri birleştirir. Bitki kökenli E vitamini ile hücrelerin, güneş ışınları, hava kirliliği, toksinler gibi oksidatif stres kaynaklarından korunmasına yardımcı olur. 

Nemlendirici takviyenin içeriğindeki yıldız çiçeği bir arındırıcıdır. Cilt yaşlanmasına karşı koyar, kuru ve elastik olmayan cildi canlandırır ve adeta yeniden yapılandırır. Çuha çiçeği ise özellikle cilt yaşlanması ve atopik dermatit vakalarında faydalıdır. Cildin elastikiyetini dengeler, yağ salgılarını düzeltir, kırışıklık ve çatlak oluşumunu engeller. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.