Tarz Makyaj

İşte yapılan makyajların ipuçları...

Shiseido'nun makyajlarını gerçekleştiren dünyaca ünlü makyaj artisti Dick Page sezona ait güzellik trendlerini açıkladı. Ona göre 2008 Sonbahar görünümü klasikti. Yenilikçi kumaşlar, desenler ve tekniklerden ziyade, biçime ve feminen silüete odaklanıyor ve stil sahibi 50'leri anımsatıyordu. Ancak taşıdığı romantizm ve “rockroll” esintileriyle de renkli ve canlı bir tarzdı.
Örneğin ilk olarak cilt ele alındı. Ciltte, mat ve doğal bir bitişle cildin doğal güzelliğinin ortaya çıkması sağlandı. Dick Page likid fondöten (Shiseido The Makeup Dual Balancing Foundation) kullanarak transparan bir yüz pudrasıyla (Loose Powder) ile tamamladı. Çoğu defilede belli noktaları ön plana çıkarmak için vurgulayıcı inci kremi (yeni Accentuating Color Stick/S6) kullandı. “Benim yaptığım makyajda bu ürünün çok önemli bir yeri var” diyor Page. “Ürünün kendine ait bir ışığı var ve sedefli bir görünüm vermeden ciltte sağlıklı bir parlaklık etkisine sahip” diye de eklemeyi ihmal etmiyor.

GÖZLER
2008 sonbaharında odak noktası gözlerdi. Dumanlı gözler yumuşak parıltılı koyu gri veya siyahtan, gece mavisi veya altın rengine kadar farklı tonlarda renklendiriliyor. Proenza Schouler defilesinde mankenlere metalik, tavus kuşu mavisi dumanlı gözler uygulanırken, Tsumori Chisato defilesinde gözlerde altın rengi parıltılar vardı. Michael Kors ve Tsumori Chisato defilelerinde ise Page kahverengi, sarı, altın far paleti yeni Shiseido The Makeup Silky Eye Shadow Quad/Q12 kullandı. “Dörtlü far serisi karanlık ve aydınlığı gösteren bir boyama tekniği olan Chiaroscuro fikrinden yola çıkarak tasarlandı. Bu ürünü dilediğiniz gibi daha yoğun ya da daha soluk olarak çok çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz,” diyor

UYGULAMA
Narciso Rodriguez defilesinde pembe bir far paleti (yeni Shiseido The Makeup Silky Eye Shadow Quad/Q11) kullanarak monokrom bir görünüm elde etti. “Aynı tonla fakat farklı yapılarla çalışmak çok ilginç bir şey. Göz kapaklarında kremsi pembe (Hydro-Powder Eye Shadow/H11) ve kaş kemiği üzerinde de vurgulamak amacıyla onun pudra versiyonunu (Shiseido The Makeup Silky Eye Shadow Quad/Q11'deki en uçuk pembe tonlu far) kullandım. Yapısı farklı, dolayısıyla bitişi farklı çok narin bir monokrom etki” diyor Page. Bu sezon kaşlar da önemli. Michael Kors defilesinde Page feminen ve klasik duyguyu tamamlamak amacıyla Shiseido The Makeup Eyebrow Pencil ile kaşları belirginleştirdi.

DUDAKLAR
Dudak tonları natürel renklerden şarap ve bordo renklerine kadar çok geniş bir yelpazedeydi ve tümü kremsi yapıdaydı. Page az vurgulanmış dudaklar için Automatic Lip Crayon kullandı. “Automatic Lip Crayon'a bayılıyorum, özellikle de yeni transparan mavi LC8 rengine,” diyor Page. “Issey Miyake defilesinde muhteşem göründü; renk özellikle doğal dudak tonlarına çok güzel uyum sağlıyor. Soluk renkte dudaklar gümüşümsü mor daha kırmızı dudaklar ise mürdüm ve morumsu renk alıyor.”