TEN RENGİNE GÖRE OJE NASIL SEÇİLİR?

Ten rengine göre oje nasıl seçilir? Bu soru her dönem internette çok aranan sorular arasında. Ve bu kez soruyu yapay zekaya sorduk. İşte sunduğu öneriler ve ipuçları:

ÖZGE ÇOLAK 07 Haziran 2023
TEN RENGİNE GÖRE OJE NASIL SEÇİLİR? Adobe Stock

Ten rengine göre oje seçimi oldukça önemlidir çünkü doğru oje rengi, ellerinizi daha güzel ve estetik gösterir. Aşağıdaki ipuçları, ten rengine göre oje seçimi konusunda yardımcı olabilir:

1. Açık tenliyseniz, pastel renkler sizin için idealdir. Ayrıca, açık pembe, lavanta, hafif mavi ve açık gri tonları da size çok yakışacaktır.

2. Buğday tenliyseniz, nude tonları tercih edebilirsiniz. Ayrıca, kahverengi, bronz ve çikolata rengi tonları da sizin ten renginize uyum sağlar.

3. Esmer tenliyseniz, turuncu, kırmızı, şarap rengi, siyah, mavi ve yeşil tonları size yakışacaktır. Ayrıca, parlak renkler de ten renginize uyum sağlar.

4. Zeytin tenliyseniz, turuncu, kırmızı, pembe ve mavi tonları size çok yakışacaktır. Ayrıca, metalik renkler de ten renginize uyum sağlar.

MEVSİME GÖRE OJE NASIL SEÇİLİR?

Peki, mevsime göre oje nasıl seçilir... Bu soru da önemli çünkü mevsime göre oje seçimi yapmak, gardırobunuzdaki renklerle uyumlu bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir. Yapay zeka bu konuda aşağıdaki ipuçlarını paylaşıyor.

1. İlkbahar: İlkbaharda canlı ve pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Örneğin, pembe, turuncu, sarı, mavi ve yeşil gibi renkler mevsime uygun olacaktır.

2. Yaz: Yaz aylarında parlak ve canlı renkler öne çıkar. Özellikle plaj tatillerinde tercih edilebilecek renkler arasında turkuaz, fuşya, sıcak pembe ve turuncu gibi renkler yer alır.

3. Sonbahar: Sonbaharda sıcak ve koyu renkler tercih edilir. Kahverengi, bordo, hardal sarısı, kırmızı ve haki yeşili gibi renkler sonbahara uygun seçeneklerdir.

4. Kış: Kış aylarında koyu ve mat renkler öne çıkar. Siyah, koyu mavi, koyu kırmızı, şarap rengi ve mor gibi renkler kış aylarında tercih edilebilir.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.