TIKTOK'TAN GÜZELLİK HİLELERİ

Yeni sosyal medya mecramızdan öğrenecek çok şey var!

“Bored in the house, in the house bored!” Hepimiz evde sıkılıyor ve sıkılıyorken evde, TikTok viral güzellik trendleri ile dolu! Bu zor zamanlarda evde olabilmek ayrıcalıklarımız arasında. Eğer yeteri kadar ‘Banana Bread’ veya ekmek pişirdiyseniz sıra viral TikTok trendlerini deneme zamanında! Ünlülerin dans videoları paylaştığı ve moda markalarının gün geçtikçe daha sık kullandığı TikTok, yeni güzellik trendlerini de belirlemeye başladı. TikTok’a yeni başlayanlar arasındaysanız, platformdaki viral güzellik trendleri, günlük bakım rutinlerinizden makyaj tekniklerinize kadar birçok konuya el atıyor. 

Saç tarzınız, cilt tipiniz veya bakım becerilerinizi göz önünde bulundurmadan TikTok’un her köşesinde deneyebileceğiniz bir trend bulabilirsiniz. Belki mükemmel buklelere nasıl erişeceğinizi arıyorsunuz veya ısı kullanmadan saç stilleri denemek… Ya da yeni makyaj tüyoları ve hileleri öğrenmek istiyorsunuz… Yeni eğlencemiz haline gelen bu sosyal medya platformuna en yeni güzellik trendlerini deneyerek ve kendi videolarınızı paylaşarak adım atabilirsiniz. 


ÇORAP DALGALARI


‘Beach waves’ stilini sosyal izolasyonda deneyin! Tatil hayalleri kurarken, sahil dalgaları konusunda uzmanlaşmanın tam zamanı. Maşa kullanmadan elde edebileceğiniz dalgalar TikTok’un favorileri arasında. Külotlu çoraplarınız veya normal çoraplarınızı saçınız ile beraber örün, gece bu şekilde uyuduktan sonra sabah doğal dalgalar ile karşılaşacaksınız.

KOL MAKYAJI


Göz makyajınızı geliştirebilirisiniz. Hem sanat hem de makyaj tekniklerini mükemmel hale getirebileceğiniz kol makyajı aslında Instagram’da başlayan bir trend. Şimdi TikTok’ta görülen kol makyajında, kolunuzu bir tuvala dönüştürüyor ve farklı göz makyajı stillerini deniyorsunuz. 


RENKLİ SAÇ BOYALARI


Ünlüler ve influencer'lar saçlarını pembe veya maviye boyuyor! Siz de bu viral trende katılabilirsiniz. Eğlenceli videolar çekerek saç boyama ritüelinizi TikTok’ta paylaşın. Canlı ve cesur tonlar tercih ederek sosyal izolasyonda saçlarınızı gökkuşağı renklerine dönüştürebilirsiniz. 


MAKYAJ SIRLARI


Uzun süredir bildiğiniz veya sosyal medyada gördüğünüz makyaj hilelerini takipçileriniz ile paylaşın. TikTok’ta yayılan makyaj tüyo videoları son dönemlerin popüler trendleri arasında. Göz kenarlarında kullanılan aydınlatıcı teknikleri veya cilt tonu eşitleme makyaj tekniklerini TikTok videoları ile öğretici ve eğlenceli hale getirin. 


DOĞAL SAÇLARI BENİMSİYORUZ


Kıvırcık veya dalgalı saçlarınızı düzleştirmeyi bırakın! 2020’de doğal saçlarınız öne çıkıyor. TikTok’ta popüler hale gelen doğal saç videoları hepimize ilham kaynağı oluyor. Doğal saç stilleri ile deneysel modeller kullanabilirsiniz. Sıkı örgüler veya bigudiler ile doğal saçlarınızın en güzel halini ortaya çıkarın.


KALEM DALGALAR


Maşa kullanma hilelerini ortaya koyan TikTok influencer'ları farklı dalgalar ve bukleler deniyorlar. Saçınıza sardığınız kalemlerin üzerine maşa tutarak belirgin ve göz alıcı dalgalar elde edebilirsiniz. 


BELİRGİN BUKLELER


Kıvırcık saçları olanlar belirgin buklelere erişmenin zorluklarını bilirler! Elektriklenmeyi ve dağınık görüntüyü önlemenin yolu TikTok’tan geçiyor. Saç yağları, köpükler ve bakım ürünleri kullanan influencer'lar en belirgin kıvırcık saçlara difüzor yardımı ile ulaşıyorlar. 

Etİketler