ÜNLÜLERİN MAKYAJ STİLLERİNDEN İLHAM ALIYORUZ: RENKLİ EYELINER

Gözlere renkli bir dokunuş!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 05 Eylül 2022
ÜNLÜLERİN MAKYAJ STİLLERİNDEN İLHAM ALIYORUZ: RENKLİ EYELINER Instagram

Siyah eyeliner dönemi sona ermedi… Ama tek opsiyonumuzun siyah eyeliner olmadığını fark ettiğimiz bir döneme giriş yaptık. Eğlenceli, cesur ve tabiiki de rengarenk stilleri doğuran renkli eyelinerlar, renkli farlardan daha ilgi çekici bir stil yaratıyor. Özellikle ‘Euphoria’ dizisinin artan popülerliği ile hayatımızda kalıcı bir yer edinen bu renkli makyaj stilleri, trend radarımızın başında geliyor. 

Bu trendin en iyi yanı ekstra bir çaba gerektirmemesi. Tıpkı siyah eyeliner'larda olduğu gibi aynı şekilde uyguladığınız bu renkli kalemler, sanki saatlerce uğraşılmış bir görüntü yaratıyor. Festival stillerine gönderme yapan ama aynı zamanda günlük stile uyarlanabilen bu makyaj trendi ünlülerin de favorileri arasında. ‘Euphoria’ serisindeki Maddy ve Cassie’den çok daha önce bu stili deneyen ünlüler de en büyük ilham kaynaklarımız arasında. 

En sade stillere bile iki kere dönüp bakma özelliği katan renkli eyeliner'lar, gökkuşağı renkleri ile oynamanızı sağlıyor. Gözünüzün üstünü klasik düz bir çizgi olarak, kedi gözü, göz uçlarına, göz kenarlarına veya geometrik şekillerle uygulayabileceğiniz renkli eyelinerlarla oyun alanınız düşündüğünüzden de geniş! 

Hayatınıza renk katmaya hazırsanız, fotogaleride bize ilham kaynağı olan ünlülerin stillerinden örnek alabilirsiniz…

ÜNLÜLERİN MAKYAJ STİLLERİNDEN İLHAM ALIYORUZ: RENKLİ EYELINER / 0
1 Instagram

HAILEY BIEBER

Devam eden festivallere Hailey Bieber dokunuşu! Gittiğiniz festivalde bu hologram etkili eyelinerı sürebilir veya bulunduğunuz şehri bir festivale dönüştürebilirsiniz. Bu stili için arkadaşları Simi ve Taze’in makyaj markasındaki eyeliner sticker’larını tercih eden Bieber, eyeliner sürme problemini ortadan kaldırmış. Siz de zahmetsiz ama bir o kadar etkileyici bir görünüm yaratmak istiyorsanız bu eğlenceli eyeliner çıkartmalarını deneyebilirsiniz. 

Fotoğraf: @haileybieber

ÜNLÜLERİN MAKYAJ STİLLERİNDEN İLHAM ALIYORUZ: RENKLİ EYELINER / 1
2

Eye Play Dance Pack, $49 SIMI HAZE BEAUTY simihazebeauty.com

ÜNLÜLERİN MAKYAJ STİLLERİNDEN İLHAM ALIYORUZ: RENKLİ EYELINER / 2
3 Instagram

LUCY BOYNTON

1960’lı yıllara gönderme yapan makyaj stilleri ile bilinen Lucy Boynton, renkli makyaj stillerini benimseyen isimler arasında. Canlı pembe, mor ve sarı tonlarını tercih eden Boynton’un uyguladığı makyaj da bir o kadar ilgi çekici. Alışılagelmişin dışında bir tarz tercih eden Boynton, eyelinerı gözünden uzak uygulayarak festivallere yakışır bir görünüm elde etmiş. 

Fotoğraf: @missjobaker

ÜNLÜLERİN MAKYAJ STİLLERİNDEN İLHAM ALIYORUZ: RENKLİ EYELINER / 3
4

Phenomen’Eyes Liner, 648 TL GIVENCHY sephora.com.tr

ÜNLÜLERİN MAKYAJ STİLLERİNDEN İLHAM ALIYORUZ: RENKLİ EYELINER / 4
5 Instagram

JOEY KING

Neon aşkını zirveye taşıyan Joey King, kıyafetine kontrast yaratan neon eyelinerları ile bir far görüntüsü yaratmış. Neon pembe farının üzerine ay şeklinde neon sarı bir eyeliner uygulayan King, bu sezonun ilham kaynakları arasında. Tarzınızda bu kadar cesur olmadan bile bu makyaj ile tüm gözleri üzerinize toplayacağınız kesin!

Fotoğraf: @joeyking

ÜNLÜLERİN MAKYAJ STİLLERİNDEN İLHAM ALIYORUZ: RENKLİ EYELINER / 5
6

Epic Wear Long Lasting Göz Kalemi, 180 TL NYX asos.com

ÜNLÜLERİN MAKYAJ STİLLERİNDEN İLHAM ALIYORUZ: RENKLİ EYELINER / 6
7 Instagram

VANESSA HUDGENS

Vanessa Hudgens’ın lila kıyafetine uyumlu olan soft lila eyelinerını çok beğendik. İlkbahar ve sonbaharın sade stillerine yakışan bu göz makyajını sadece gece stilinizde değil günlük stilde de kullanabilirsiniz. Beyaz gömlekler, jean elbiseler ve çok daha fazlası ile uyum sağlayacak bu eyeliner stilini tıpkı klasik siyah bir eyeliner gibi uygulayabilirsiniz. 

Fotoğraf: @vanessahudgens

ÜNLÜLERİN MAKYAJ STİLLERİNDEN İLHAM ALIYORUZ: RENKLİ EYELINER / 7
8

Colour Excess Jel Eyeliner, 299 TL M.A.C COSMETICS maccosmetics.com.tr

ÜNLÜLERİN MAKYAJ STİLLERİNDEN İLHAM ALIYORUZ: RENKLİ EYELINER / 8
9 Instagram

LUCY HALE

Yüzüne renkli eyeliner’dan başka dikkat çekici bir makyaj ürünü uygulamayan Lucy Hale, yeşil göz kalemi ile bile dikkat çekmeyi başarıyor. Tıpkı siyah bir eyeliner gibi dümdüz çekilen bu yeşil eyeliner, Lucy Hale’ın desenli blazer’ı ile harika bir kontrast yakalamış. Siz de siyah ve beyaz stillerinize renkli eyeliner makyajı ile renk katabilirsiniz. 

Fotoğraf: @lucyhale

ÜNLÜLERİN MAKYAJ STİLLERİNDEN İLHAM ALIYORUZ: RENKLİ EYELINER / 9
10

Double Wear 24 Saat Kalıcı Jel Göz Kalemi, 375 TL ESTEE LAUDER esteelauder.com.tr

ÜNLÜLERİN MAKYAJ STİLLERİNDEN İLHAM ALIYORUZ: RENKLİ EYELINER / 10
11 Instagram

GIGI HADID

Sonbahar turuncuları gelsin! Sonbaharın favori rengi olan turuncular, Gigi Hadid’in makyajında çok daha canlı ve eğlenceli görünüyor. Klasik eyeliner uygulamasının aksine, turuncu eyeliner’ı gözlerinin içine doğru uygulayan Gigi Hadid, hem gözlerini büyütmüş hem de ışıltılı bir görünüm yakalamış. Kıyafetinde nötr tonlarını tercih eden Hadid, size sonbahar stilinize uygun bir makyaj konusunda ilham kaynağı olabilir. 

Fotoğraf: @patrickta

ÜNLÜLERİN MAKYAJ STİLLERİNDEN İLHAM ALIYORUZ: RENKLİ EYELINER / 11
12

Diorshow Stylo Waterproof Eyeliner, 548 TL DIOR sevil.com.tr

ÜNLÜLERİN MAKYAJ STİLLERİNDEN İLHAM ALIYORUZ: RENKLİ EYELINER / 12
13 Instagram

RIHANNA

Makyajda kırmızıların ait olduğu yerin dudaklar olduğunu düşünüyorduk… Yanılmışız! Rihanna’nın kıpkırmızı stili ve makyajı, kırmızı eyelinerların çok çekici ve aynı zamanda gizemli olduğunu kanıtlıyor. Kedi gözü stilini gözlerinin üzerine uygulamak yerine göz altından itibaren çeken Rihanna, oldukça keskin hatlı ve ilginç bir görünüm yaratmış. Dudaklarını sade bırakan Rihanna’nın bu tarzı, gece stilinizin yeni favori makyajı olabilir. 

Fotoğraf: @priscillaono

ÜNLÜLERİN MAKYAJ STİLLERİNDEN İLHAM ALIYORUZ: RENKLİ EYELINER / 13
14

3’ü 1 Arada Göz Kalemi Kajal Inkartist, 560 TL SHISEIDO makyajtrendi.com


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Kasım Sayısı Çıktı!

ELLE Kasım sayısı, ELLE MAN ve ELLE Time ekleri ile birlikte tam 400 sayfa! Kapak yıldızlarımız ise Hazal Kaya, Boran Kuzum ve Serkan Çayoğlu.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.