VAZELİNİN BİLİNMEYEN KULLANIMLARI

Vazelinin faydaları, sandığınızdan çok daha fazla! Hepsi haberimizde.

Vazelin, hepimizin bildiği ve kullandığı farklı farklı markalarda olan bir krem. Çoğumuz, farklı aromaları olan vazelinleri vücudumuzu nemlendirmek için kullanıyoruz. Fakat, daha azıyla yetinmek zorunda değilsiniz kızlar! Aynı vazelini, çok farklı amaçlar için kullanabilir ve sizi mutlu edebilecek sonuçlar alabilirsiniz. Biz de sizin için vazelinin iyi sonuçlar veren farklı kullanımlarını derledik.

1. Cildinizi, parfüme hazırlar. Parfüm sıkmadan önce, belirlediğiniz bölgelere vazelin sürerseniz, parfümünüz daha kalıcı olur.
2. Saçınızın kabarmasını engellemek ve uçlarındaki kırıkları onarmak için küçük bir miktar vazelin yeterli olacaktır.
3. Aydınlatıcınızı, vazelinle değiştirin. Aydınlatıcı uyguladığınız bölgelere, vazelin sürerek doğal görünen bir parlaklık yakalayabilirsiniz.
4. Kıyafetlerinize bulaşan, makyaj lekelerini çıkarmak için vazelin kullanabilirsiniz. Küçük bir miktar vazelini, bir bez ya da pamuk yardımıyla lekenin olduğu bölgeye uygulayın.
5. Yatmadan önce ayak tabanınızda ya da topuklarınızda oluşan kuruluk ve çatlaklara vazelin sürün. Daha sonra o bölgeleri tamamen kapatacak bir çorap giyin ve sabaha kadar çıkartmayın. Sabah, kuruluk ve çatlaklardan eser kalmayacak!
6. Eğer pek makyaj uygulamıyorsanız ve uygulamak da istemiyorsanız, kirpiklerinize rimel yerine vazelin sürün. Normale göre, çok daha dolgun ve parlak kirpikleriniz olacak!
7. Mükemmel bir bronzluk yakalamak için vazelin kullanın. Bronzlaştırıcı krem kullanıyorsanız, onu uygulamadan önce aynı bölgelere vazelin uygulayın. Bronzlaştırıcı kremden önce bir bariyer işlevi görerek, kremin vücudunuzda bırakabileceği leke ve çizgileri engeller.
8. Gözleriniz hassassa ve göz makyajınızı temizlerken hep sorun yaşıyorsanız, vazelini kullanabilirsiniz. Pamuk ya da kulak çubuğu yardımıyla, göz makyajınızı vazelinle temizleyebilirsiniz.
9. Eğer sürekli küpe takmıyorsanız, kulak delikleriniz zamanla kapanabilir ya da kuruyabilir. Delikleriniz olduğu yerlere vazelin sürerek oraları yumuşatabilirsiniz. Ayrıca, takacağınız küpenin ucuna da küçük bir miktar vazelin sürerseniz, canınızı yakmadan küpe takabilirsiniz
10. Parmakta sıkışan yüzükler için vazelin tam bir kurtarıcı! Sabun ya da suyla vakit kaybedip üstüne bir de canınızı yakmayın. Parmağa vazelin uyguladıktan sonra, yüzüğün çok kolay çıktığını göreceksiniz.

Söylemesi bizden, uygulaması sizden!
Yazı: Ahsen Çelik

Etİketler