ÇEVRE VE CİLT DOSTU 15 VEGAN MAKYAJ ÜRÜNÜ

Daha bilinçli bir tüketici olmak için 15 ürün…

Vegan makyajın ‘tofu’ kadar sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Cover FX, Milk Makeup ve Lady Gaga’nın makyaj markası Haus Labs, %100 vegan sertifikasına sahipken Hourglass ve Rihanna’nın Fenty Beauty markası da çoğu ürününde vegan formüller tercih ediyor. Makyaj yaparken biraz daha bilinçli bir tüketici olmak istiyorsanız bu ürünler hayatınızı ve dünyayı değiştirebilir. 

Herkesin çorbada tuzu olsun mantığı ile gidersek sizinle başlayan değişim dünyayı çok daha sağlıklı bir yer haline getirmeye yardımcı olabilir. Özellikle son haftalarda dünyada yaşanan olaylar ile çevremizin ne kadar hassas ve kırılgan bir durumda olduğunu fark ettik. Artık hepimiz kullandığımız plastikleri sınırlandırırken aynı zamanda ürünlerin içeriklerine de dikkat ediyoruz. 

Makyaj ürünlerinde bulunan lanolin ve balmumu gibi birçok hayvansal içerik mevcut… Vegan güzellik markaları ise çevreye zarar vermeden ve hayvansal maddeler içermeyen ürünleri ile dikkat çekiyorlar. Sadece çevreye değil cildinize karşı da çok daha hassas olan vegan makyaj ürünleri, doğal ve organik içerikleri ile cildinizi besliyor. 

Hem cildinize hem de doğaya karşı daha bilinçli olmak için fotogaleride sizin için seçtiğimiz 15 vegan makyaj ürününü inceleyebilirsiniz…