VİRAL “CHERRY COLA LIPS” MAKYAJI MERCEK ALTINDA

Tiktok’un vişneli Cola’dan ilham alan muhteşem lip combosunu yakından inceliyoruz.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 07 Ağustos 2023
VİRAL “CHERRY COLA LIPS” MAKYAJI MERCEK ALTINDA

Son zamanların yükselen viral dudak makyajı trendlerinden biri de Cherry Cola Lips. Vişneli Cola’dan ilham alan, koyu pembe ve kahverenginin uyumunu yansıtan bu parlak dudak combosu anında radarımıza takıldı ve hemen nasıl yapılacağını öğrendik.Cherry Cola Lips trendi nedir?

Lip gloss’lar bu sezonun makyaj trendlerini ele geçirdiğinden beri meşhur “lip combo”lar gündemimizde. Bir dudak kalemi bir de lip gloss ile elde ettiğimiz o dolgun ve parlak dudak görünümü, Tiktok sayesinde her geçen gün seviye atlıyor, farklı renk kombinasyonları ortaya çıkıyor ve viral oluyor. Son gündemimiz ise Cherry Cola dudaklar!

“Cherry Cola Lips tam olarak nedir?” diye düşünüyorsanız, hemen açıklayalım: Kahverengi bir dudak kalemi ve koyu pembe, vişne tonlarında lip glossun mükemmel uyumu diyebiliriz. Haydi gel şimdi bu viral makyaj trendini nasıl yapabileceğinizi açıklayalım.

Cherry Cola lips nasıl yapılır?

Cherry Cola Lips makyajı için öncelikle dudaklarını koyu kahverengi bir dudak kalemi ile çerçevelemelisiniz. Dudaklarınızın köşelerinde ise kalemi birazcık daha iç kısımlara uygulayarak ve hafifçe dağıtarak ombre görünümü elde etmelisiniz.

Bunun için önerimiz NYX Professional Makeup Line Loud Dudak Kalemleri’nden 07 Total Baller rengi. Jojoba yağı içeren formülü ile uygulaması yumuşacık, üstelik de uzun süre kalıcı ve dudakları da kurutmuyor. Artık o sert, uygulaması zor ve dudakları kurutan dudak kalemlerini bir kenara bırakabilirsiniz.

Gelelim lip gloss adımına: Cherry Cola Lips için tam vişne tonunda bir dudak parlatıcısına ihtiyacınız var. Bu trende en iyi uyan ve yine Tiktok’ta viral olan NYX Professional Makeup Fat Oil Lip Drip Parlatıcı Dudak Yağı’nın That’s Chic rengi, Cherry Cola Lips için doğru seçenek. Hem dudak parlatıcı hem de dudak yağı olan bu lip glosslar, dudakları nemlendiriyor, parlak ve dolgun bir görünüm veriyor, asla yapışkan his bırakmıyor ve uzun süre de kalıcılıklarını koruyor.

Bonus: Dudak combosunu allık ile tamamlayın

Tiktok’un bir diğer viral makyaj trendlerinden biri de bordo-kahverengi allıklar. Bize sorarsanız bu allık tonu, Cherry Cola Lips trendiyle inanılmaz yakışıyor. Bordo-kahve tonu allık asla gözünüzü korkutmasın, yüze uygulandığında son derece doğal, kendiliğinden kızarmış, sağlıklı bir görüntü ortaya çıkıyor.

Önerimiz ise NYX Professional Makeup Wonder Stick Çift Taraflı Stick Allıklar’dan Coral and Deep Peach rengi. Stick formu ile bu krem allıklar çok pratik bir şekilde uygulanıyor, yumuşak yapıları sayesinde kolay dağılıyor ve ciltle bütünleşerek capcanlı bir etki veriyor.

İşte bu 3 pratik adımla, Cherry Cola Lips trendini yakalayabilirsiniz, denemeye var mısınız?

 

 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.