VİRAL OLAN “OMBRE CONCEALER” TEKNİĞİ

Üç adımda mükemmel kapatıcılık!

Buse Saray BUSE SARAY 01 Ağustos 2023
VİRAL OLAN “OMBRE CONCEALER” TEKNİĞİ

Güzellik dünyasında, iyi bir makyaj hilesinin yeri her zaman başkadır. Örneğin, kirpik uzatma olmadan hayal ettiğiniz kirpiklere sahip olmanıza yardımcı olan "mascara cocktailing" tekniği veya temiz bir çizgi çekmenize yardımcı olan "parmak eyeliner" hilesi. Şaşırtıcı olmamalı ki, bu tür basit tekniklerin birçoğu TikTok'taki kısa videolarda doğdu ve gelişti. Son zamanlarda viral haline gelen en yeni trend ise “ombré kapatıcı”. Bu ipucu, diğer zaman tasarrufu sağlayan teknikler gibi, anında sonuç almanızı sağlıyor. En iyisi de, herkes için uygun; koyu halkaları kapatmaya çalışıyor olun ya da sadece makyajınızı daha iyi bir görünüme kavuşturmak istiyor olun.Kızarıklığı gidermekten sivilceleri kapatmaya kadar, kapatıcı tek başına birçok şey başarabilen bir makyaj ürünüdür.Eğer ürünü göz altı sorunlarınızı gizlemek için kullanmaya alışkınsanız, muhtemelen doğru ve aydınlatıcı bir etki için renkleri karıştıran bir rutin geliştirmişsinizdir. Ancak bu hile, karıştırmayı bambaşka bir seviyeye taşıyor.

Ombré kapatıcı tekniği, iç içe geçmiş dört farklı rengi içeriyor ve göz altındaki iç köşelerden başlayarak, şakaklara doğru karıştırılarak uygulanıyor. Niçin bu kadar çok renk derseniz? Gözleri daha dengeli bir şekilde açan tonlarda bir görünüm yaratmakla ilgili… TikTok'ta 11 milyondan fazla izlenmeye sahip olmasıyla da trendden çok daha fazlası haline geliyor.


@rosabarzz I didn’t think I would like it this much 🤭♡ cr: @klaudiasyd #ombreconcealer #tiktoktrends #makeuphacks ♬ This Year Blessing by Victor Thompson - Ude Paw PawBurada, adım adım bu basit hileyi nasıl uygulayacağınızı öğrenebilirsiniz.


Ombré kapatıcı tekniği nedir?

Bu hile, iki temel ürünü içeriyor; kapatıcı ve likit allık, bu sayede belirli bir görünüm elde ediliyor. Bu trend, aydınlatıcı etkili bir kapatıcıyı, cildinize uygun bir renkte bir kapatıcıyı ve iki farklı renkte allığı içeriyor. Her ürün, ombré benzeri bir desende sürülüyor ve ardından karıştırılıyor.

Seçtiğiniz renkler kadar yerleştirdiğiniz konumlar da neredeyse aynı derecede önemli. Amaç, tek bir uygulama ile cildi kapatmak, aydınlatmak ve masum bir görünüm vermek. Ancak ombré kapatıcı hilesi, sıradan bir internet numarasından çok daha fazlasını gösteriyor; aynı zamanda makyajınızın yüzünüzün genel görünümünü nasıl etkileyebileceğini gösteriyor. Bu hile, insanlara makyaj sanatçılarının neden ve nasıl yüzün üst kısımlarına allık uyguladığını farklı bir perspektiften gösteriyor.
Ombré kapatıcı yönteminin faydaları neler?

Bu trendi, TikTok içeriği olarak küçümsemeyin. Ombré kapatıcı yöntemi birkaç etki yaratıyor, bunlar arasında doğal bir parlaklık ve genel olarak aydınlık bir görünüm bulunuyor. En parlak kapatıcıyı yüzün iç köşelerine yerleştirerek, vignette tarzı bir filtreyle benzer şekilde yüzün ortasına ışık getirerek spot ışığı etkisi yaratabilirsiniz.

Benzer şekilde, bu tekniğe allık eklemenin de birkaç avantajı var. Allığı, gözlerin dışına ve şakaklara doğru yukarıya yerleştirmek, kaldırıcı bir etki yaratıyor ve aynı zamanda eğlenceli bir vurgulu görünüm elde etmenizi sağlıyor.
Ombré kapatıcı tekniği nasıl uygulanır?

Bu popüler numara hakkında diğer iyi şey, muhtemelen denemek için ihtiyacınız olan tüm ürünlere zaten sahip olmanızdır. Bu da demek oluyor ki, gerçekten ihtiyacınız olan tek şey biraz rehberlikle bu tekniği deneme isteği…


Adım 1: Kapatıcı

Krem ve aydınlatıcı bir kapatıcı kullanmalısınız, cildinizin tonundan yaklaşık iki ton açık olmalı ve göz altı bölgenizin en iç köşesine küçük bir çizgi çekmelisiniz. Unutmayın, her ürün gözünüzden uzaklaştıkça en açıktan en koyuya doğru ilerlemelidir. Bu nedenle cildinizle uyumlu olan yani öncekinden daha koyu bir kapatıcıyı sonraki adımda eklemelisiniz. Ombre için ikinci kapatıcıyı göz altı bölgesinin ortasına, genellikle uyguladığınız yere uygulayabilirsiniz.


Adım 2: Allık


Her iki kapatıcı çizgisini ekledikten sonra, sıra allık kullanmaya geldi. Bu üçüncü bölümde daha açık ve şeftali tonlarda bir allık seçmenizi öneriyoruz. Hemen yanına daha derin pembe bir renk eklemenizi tavsiye ediyoruz. İki farklı allık rengi kullanmanın amacı, yanaklara güzel bir renk katmak ve bunun doğal bir parlaklıkla yumuşak bir şekilde karışmasını sağlamaktır.


Adım 3: Karıştırma

İşte işlerin biraz karmaşık hale gelebileceği nokta… Ancak görünümü tamamlamak için bir profesyonel olmanıza gerek yok. Bunun yerine, tutarlılık en iyi seçeneğiniz olacak. Hafif hareketlerle ve nemlendirilmiş bir güzellik süngeriyle, ürünleri iç köşeden başlayarak dışarı doğru karıştırmaya başlayın. Allık rengini yanak kemiklerinin en üstüne kadar ve şakaklara doğru karıştırarak dışarıya uzatırsanız; doğal görünmesini sağlarsınız.

Her şey bir araya geldikten sonra, görünümü sabitlemek için son adımda bir makyaj sabitleyici sprey kullanabilirsiniz. Bu, görünümünün gün boyunca pürüzsüz ve sağlam kalmasını sağlamak için gereklidir.


 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.