VOLKAN TÜFÜNDEN GELEN GÜZELLİK!

Cildinizdeki tüm sorunlar aslında günlük rutininize ekleyebileceğiniz volkanik tüf kaynaklı maskelerin düzenli kullanımı ile ortadan kalkabilir.

Özellikle günümüzde artan stres, büyük şehirlerdeki hava kirliliği, sağlıksız beslenme gibi nedenler cildimizde akne ve cilt lekeleri gibi sorunlara yol açmaktadır. Tüm bu sorunlar için özellikle kadınlar özel cilt bakımları yaptırarak belirli ilaçlar kullanarak akne, cilt lekesi gibi sorunlarından kurtulmaya çalışıyorlar. Tüm bu sorunlar aslında günlük rutininize ekleyebileceğiniz volkanik tüf kaynaklı maskelerin düzenli kullanımı ile ortadan kalkabilir.


Volkanik maskelerin tarihi 5000 yıl öncesine dayanıyor. Hint yarımadasındaki kadınlar ve erkekler dine bağlı ritüelleri sırasında cilt ve saç bakımlarına dikkat etmişlerdir. Antik Ayurveda geleneğinde volkanik tüf içeren maskeler bir zevk olmanın yanı sıra daha çekici görünmekle kalmayıp aynı zamanda daha sağlıklı ve daha uzun bir yaşama sahip olma isteğini de yerine getiriyordu.

5000 senelik bir geçmişe sahip olan volkanik maskeler cildiniz için bir çok faydalı özelliğe sahip. Özellikle montmorillonit volkan tüfü, cildinizi arındırarak daha aydınlık bir cilde kavuşmanıza yardımcı olurken cildinizdeki fazla yağlanmayı önleyerek yağ dengesi sağlamanıza yardımcı oluyor. Gözeneklerin sıkılaşmasını kolaylaştırıp ölü derilerin ciltten arındırılmasına yardımcı oluyor. Tüm cilt tiplerinin de montmorillonit volkan tüfü içeren maskeleri kullanabilmesi evdeki herkes için bir avantaj oluyor. Günümüzde özellikle cildimizin birçok kimyasal bileşene maruz kaldığı düşünülürse volkanik maskeler güne daha sağlıklı ve ferah başlamak isteyen herkesin çözümü olmaktadır.


Yüzyıllardır gelen volkanik maske geleneğini sürdürebilmeniz, cildinizi toksinlerden arındırarak yumuşacık bir cilde kavuşmak, varsa akne ve cilt lekeleriniz için özellikle montmorillonit volkan tüfü içeren Ozonlava Volkanik Maske gibi bir maskeyi günlük bakım rutininize rahatlıkla dahil edebilirsiniz. Özellikle metabolizma dostu ürünler arayan herkesin kullanabileceği Ozonlabs Volkanik Maske’yi aşağıdaki şekilde kullanmanızı tavsiye ediyorlar.  Ayrıca Ozonlava Volkanik maskeyi ayrıntılı olarak buradan inceleyebilirsiniz.

Ozonlava Volkanik Maske’nin cildiniz için kullanımı nasıl olmalıdır?

Bir fırça yada spatül yardımı ile temiz cilde ince bir tabaka halinde montmorillonit volkan tüfü içeren Ozonlava Volkanik Maske’yi sürünüz. Ozonlava volkanik maskeyi cilt tipinize göre bekletip bol su ile yıkayıp, cildinizi temiz bir havlu ile kurulayınız.

Ozonlava Volkanik Maske Tavsiye edilen kullanım süreleri;

Yağlı ciltler için 20 dakika, kuru ciltler için 10 dakika normal, ciltler için 15 dakika vücut kullanımı için uygulama süresi 30-35 dakikadır.