Vücudunuzu şımartın

Rahatlamanın pratik yolları

Sıcacık bir küvetin içinde rahatlamak, vücudunuzu şımartmak, ruhunuzu özgürleştirmek... Soğuk kış günlerinin bu dört ritüeliyle kendinizi bakımlı ve sağlıklı hissetmemeniz için hiçbir neden yok.
Şeker ya da tuzla vücut peeling'i: Yeni doğmuş gibi hissetmek için uzmanların önerdiği vücut peeling'i cildin kan dolaşımını hızlandırarak canlanmasına yardımcı oluyor. Böylelikle yeni hücrelerin oluşumu için de çalışmalar başlıyor. Peeling'te kullanılan deniz ya da Himalaya tuzunun içeriğindeki maddeler toksin giderici özellikleriyle öne çıkıyor. Hassas ciltler için uzmanların önerisiyse toz şeker kristallerinin bulunduğu şeker peeling'i. Sonrasında sulandırılmış balı dairesel hareketlerle tüm vücuda masaj yaparak yedirin. Cildinizin ne kadar yumuşadığına ve parladığına inanamayacaksınız.

Argan yağıyla masaj

Yapılan araştırmalar masajın kandaki stres hormonlarını dörtte bir oranında azalttığını ortaya koyuyor. Bu sırada vitamin zengini argan yağı kullanmak da bu etkiyi artırıyor. Kendinizi daha iyi hissetmeniz için de güzellik uzmanları yağı hafif ısıtmayı ya da avuç içinde bekleterek sürmeyi öneriyor.