YENİ SEZONUN 10 MAKYAJ TRENDİ

2022-2023 sonbahar/kış sezonunun çarpıcı güzellik trendleri bize özgürlük tanıyor.

Buse Saray BUSE SARAY 31 Ağustos 2022
YENİ SEZONUN 10 MAKYAJ TRENDİ

Yeni sezonun güzellik ipucu: "İddialı ol ya da eve git". 2022-2023 sonbahar/kış sezonunda canlı renkler, grafik çizgiler ve ışıltılı vurgular karşımıza çıkıyor.Bu sezon, 60'lar, 80'ler ve 90'lardan alınan ilhamla eski olan her şeyin yeniden yeni olduğunu kanıtlıyor. Geçmiş sezonlardan farklı olarak, gördüğümüz minimalist yüzlerden uzaklaşıyor ve iddialı görünümler yaratıyoruz.

Sonbahar ve kış için en sevdiğimiz 10 güzellik trendini inceleyin.

YENİ SEZONUN 10 MAKYAJ TRENDİ / 0
1

KLEIN MAVİSİ
Yves Klein, 1960 yılında yaratıp patentini aldığı bu ultra-doymuş ultramarin tonu için “Mavinin en mükemmel ifadesi” dedi. Şimdi göz kapaklarında, dudaklarda ve saçlarda kendini gösteriyor.

Saint Laurent

YENİ SEZONUN 10 MAKYAJ TRENDİ / 1
2

METALİK ETKİ
Gucci’nin göz alıcı gümüş renginden Ambush'taki kehribar ve mor tonlara kadar, çarpıcı ve metalik göz farı görünümü her yerde…

Gucci

YENİ SEZONUN 10 MAKYAJ TRENDİ / 2
3

KANATLI EYELINER
Ulla Johnson'dan Carolina Herrera'ya kadar birçok tasarımcı, modellerin gözlerini güzelleştiren kanatlı eyeliner ile yoğun bir şekilde görünüme yöneldi. Daha hafif makyaj trendlerine daha koyu bir ipucu ekleyerek, havalı bir stil yaratın.

Ulla Johnson

YENİ SEZONUN 10 MAKYAJ TRENDİ / 3
4

SÜSLENME ZAMANI
Simone Rocha'nın İrlanda folklorundan ilham alan kristalleri ve pek çok podyumdaki parlak görünümlere bakılırsa; makyaj için şık aksesuarlarla süslenme zamanı.

Simone Rocha

YENİ SEZONUN 10 MAKYAJ TRENDİ / 4
5

AĞARTILMIŞ KAŞLAR
Bir zamanlar aykırı bir moda olan ağartılmış kaşlar, bu sezon Kendall Jenner, Precious Lee ve Bella Hadid de dahil olmak üzere birçok ünlüyle podyumlara çıktı.

Sacai

YENİ SEZONUN 10 MAKYAJ TRENDİ / 5
6

PEMBE DOKUNUŞ
Pembenin yumuşak ve parlak tonları, güzellik trendlerinde en yaygın göz makyajı renklerinden... Bu sezon, sanatçıların yumuşak ve kız gibi makyaj stilleriyle oynamasının birkaç yolundan biri pembelerdi.

Valentino

YENİ SEZONUN 10 MAKYAJ TRENDİ / 6
7

DUMAN GÖSTERİSİ
Kömür veya toprak tonlu monokrom bir palet kullanarak boğucu ve dumanlı bir görünüm elde edin.

Versace

YENİ SEZONUN 10 MAKYAJ TRENDİ / 7
8

ALLIK SEVDASI
Brandon Maxwell'deki modeller, ekstra iddialı yanakların ve dudakların tam olarak nasıl uyumlu hale getirileceğini gösterdi. Masum, çok taze, doğal görünümlü ve havanızı en basit şekilde değiştirecek allık etkisini mutlaka deneyin.

Brandon Maxwell

YENİ SEZONUN 10 MAKYAJ TRENDİ / 8
9

DAHA KARANLIK DUDAKLAR
Güçlü dudak renklerinin gerçekten yeniden ortaya çıktığını duyurmaktan çok mutluyuz (ve bu sefer sadece klasik bir kırmızı değil). Blumarine'deki siyah rujdan, Gucci'deki parlak koyu maviye ve Coach'taki vampir moruna kadar; bu sonbaharda dudaklarınızı boyamak için birçok heyecan verici seçenek bulacaksınız.

Coach

YENİ SEZONUN 10 MAKYAJ TRENDİ / 9
10

YARATICI ÇİZGİLER
Özenle çizilmiş grafik eyeliner ile yaratıcı özgürlük sergileyin. Basit veya doğal bir makyaj görünümünün üzerine iyi yerleştirilmiş birkaç çizgi, muhtemelen makyaj yapmanın en “moda” yoludur.

Anna Sui


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Aralık Sayısı Çıktı!

ELLE Aralık sayısının kapağında Serenay Sarıkaya, ELLE MAN ekinde ise Salih Bademci var!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.