YÜZ TEMİZLEME CİHAZLARININ HANGİSİNİ SEÇELİM, NASIL KULLANALIM?

Cildinizi derinlemesine temizleyen bakım yardımcılarını yakından tanıyalım...

Cilt temizliğini her gün yapıyoruz ancak bazen parmak uçlarımız yeterli olmuyor. Cilt uzmanlarına göre yüz temizleme fırçaları ve cihazları, inatçı makyaj kalıntıları ve tıkanık gözenekler için ideal. Cildinizin derinliklerine ulaşmak için parmaklarınızdan fazlasına ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda fırçalara ve cihazlara yönelebilirsiniz. Özellikle çevresel faktörlerin etkisi ile tıkanan gözenekler, akne, leke ve fazla sebum salgısına yol açabiliyor. Sosyal izolasyon süresinde cildinizi temizlemeyi atlıyorsanız, bu sıkıntıları daha sık yaşıyor olabilirsiniz. Bu nedenle fırçalama zamanı!

Temizleme fırçaları ve cihazları doğru şekilde kullanıldığı zaman sadece tıkalı gözenekleri açmakla kalmayıp aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırıyor ve lenfatik drenajı geliştiriyor. Günlük yüz yıkama jelleri ve tonikleri ile birlikte kullanabileceğiniz temizleme fırçaları ve cihazları ile daha aydınlık, temiz ve sıkı bir cilde erişebilirsiniz. 

Tıpkı makyaj fırçalarında olduğu gibi temizleme fırçaları ve cihazlarını kullanırken öncesinde ve sonrasında temizlemeyi unutmayın! Özellikle ‘adı lazım değil’ salgının olduğu bu dönemlerde ekstra hijyenik olmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz, temizleme fırçalarında bile. Eğer hassas bir cilt yapısına sahipseniz, hassas fırça uçlarını tercih ederek ürünleri sıklıkla kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra yağlı bir cilt yapınız varsa gözenekleriniz daha sıklıkla tıkandığı için ince uçlu veya silikon başlıklı cihazları tercih edebilirsiniz. 

Gönüllü karantina süremizde zorunda olmadığımız sürece dışarı çıkmıyoruz ancak eğer temiz hava almak için evinizin etrafında (sosyal mesafe kurallarına uyarak!) yürüyüş yapıyorsanız, çevredeki mikro parçacıklar gözeneklerinizi tıkayarak pigmentasyon ve akne sorunları yaratabiliyor. Çevresel faktörleri önlemenin yanı sıra cilt tipinize en uygun temizleme fırçasını veya cihazını görmek için fotogaleriyi inceleyebilirsiniz…

Etİketler