HAZFIZALARA KAZINAN BENZERSİZ ANLAR: OUD MARACUJA

Maison Crivelli’nin yeni parfümü Oud Maracujá, nota geçişleri arasında hissettireceği anısal izlerle parfüme farklı bir yaklaşım kazandırıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 03 Mayıs 2023
HAZFIZALARA KAZINAN BENZERSİZ ANLAR: OUD MARACUJA

Kokuları, sesleri, dokuları ve renkleri birbirine bağlayarak daha önce hiç koklanmamış parfümlere imza atmayı amaçlayan Maison Crivelli, yavaş parfüm felsefesinin son temsilcisi Oud Maracujá’da; oud’un derinliğini ve benzersiz zarafetini, parlak çarkıfelek meyvesi akoruyla karşılaştırarak oud’u yeniden ele alıyor.

Oud Maracujá, ışıltılı açılışını çarkıfelek meyvesi ve siyah frenk üzümünün parlak ve egzotik vurgularını içeren meyvemsi akorla yapıyor. Üst notaların ışıltısı, tutkulu baharatlı bir dokunuş olan safran ve meyvemsi, ballı, dolgun nitelikli Türk gülü ile vurgulanıyor. Oud akorunun gücü ve karmaşıklığı ile derin ve cezbedici nüansları ile tanımlanan orta notalar, oud’un odunsu yönü, Endonezya paçulisinin topraksı notaları ile zenginleştiriliyor. Laos'tan gelen benzoinin olağanüstü yumuşaklığı ise orta notaların çok yönlü hissine katkıda bulunuyor. Deri, tütsü, amber vanilya ve labdanum akoru alt notalar, kokunun gücünü ve kalıcılığını akigala ağacı dokunuşu ile güçlendiriyor.

Parfümör Jordi Fernandez iş birliği ile marka kurucusu Thibaud Crivelli’nin, oud’u keşfettiği ve duyularında güçlü, şaşırtıcı ve yoğun bir şok yaşadığı kişisel olaydan ilhamla yaratılan parfüm, meyvemsi üst notaların patlaması, oud’un karanlığı içindeki derin tezatla koklayanlarda bağımlılık yaratıyor. 

Thibaud Crivelli


Yapay renklendirici kullanılmayan, vegan parfüm ekstratıyla hayat bulan parfüm, şaşırtıcı, zıt ve bir o kadar modern kokusuyla yeni keşifler için yeni yollar öneriyor. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.