MICHELLE PFIEFFER'DAN SÜRDÜRÜLEBİLİR PARFÜM

Pfeiffer’ın markasının içerikleri tamamen transparan!

Filmleri ile Hollywood’a ismini altın harflerle kazıyan Michelle Pfeiffer şimdi ise güzellik sektöründe! 60 yaşındaki Pfeiffer, Henry Rose adlı parfüm markasının kurucusu olarak yeni bir projeye atılıyor. Beş farklı unisex koku çıkaran Pfeiffer, 10 senedir parfüm kullanmadığını söylüyor. “2004 yılında, Environmental Working Group’un Skin Deep veri tabanını gördüm. Birçok araştırma yaparak çocuklarımın kullandığı şeyleri gördüm. Bulduğum verilerin neredeyse hepsinde parfümlerin ‘yüksek tehlike’ arz ettiği yazıyordu. Bunun sebebi ‘parfüm’ yazılı içeriklerin transparan olmaması” diyen Pfeiffer, parfüm sektörünün problemlerini anlattı. 


Claudia Rose ve John Henry Pfeiffer adında iki çocuğu olan Pfeiffer, araştırmalarının sonucunda parfüm kullanmayı bıraktı ve gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir parfüm yaratma kararı aldı. Düşündüğünden de zor olduğunu söyleyen Pfeiffer, “Bir kozmetik şirketi kurabileceğimi düşündüm. Birkaç tane şirkete danıştım, ancak hiç biri kullandıkları malzemelerin transparan olmasını kabul etmedi. İsmimin ve resmimin kullanmayacağım bir ürün üzerinde olmasını istemedim. Kısa sürede umudumu kaybettim ve bu girişimimden vazgeçtim” diyen Pfeiffer, seneler sonra hayaline geri döndü. 


International Flavors & Fragrances şirketi ile görüşen Pfeiffer, EWG sertifikalı ve tamamen transparan içerik bilgili bir parfüm çıkarmaya karar verdi. Her adımda bulunduğunu belirten Pfeiffer, markasının çevreye duyarlı olmasına özen gösterdi. NEO-Infinite cam şişeler kullanan Pfeiffer’ın parfüm şişelerinin %90’ı geri dönüştürülmüş ve %100’ü geri dönüştürülebilir materyallerden üretildi. 


Ünlülerin parfüm sektöründen uzak kalmak istediğini söyleyen Pfeiffer, bir pazarlama stratejisi olarak ismini kullanmak istemediğini söyledi. Markanın kendisinden ayrı olmasını isteyen Pfeifferi çocukların isminin birleşimini kullandı. Markasının kampanyalarında yer almayacağının altını çizen Pfeiffer, parfüm kokuları için büyük annesinin banyosundan, babasının şampuanından ve San Fransisco’daki yaz tatillerinden ilham aldığını söyledi.