Ütopyaya Yolculuk

Ex Nihilo’nun Babylone Koleksiyonu’nun yeni üyesi Chandigarh Express.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 20 Şubat 2024
Ütopyaya Yolculuk

İlhamını yaratıcı avangart ve Fransız saf incelik ruhundan alan Ex Nihilo’nun, Babil'in muhteşem güzelliğini yansıttığı Babylone Koleksiyonu’nun son üyesi Chandigarh Express, Fransız mimar Le Corbusier'in ütopik rüyasından ilham alıyor. Ex Nihilo yaratıcıları bu parfümle, Avrupa’nın özgünlüğünü Hint bilgi birikimiyle harmanlayarak doğada sıfırdan yaratılan bu şehrin yansıttığı avangart ruha saygılarını sunuyor. Sanat ve bilim arasındaki dengeyi koruyan parfümör Gaël Montero imzası taşıyan parfümgeleneksel ve modern arasında bir köprü. 

Notalarında kakule, davana, yasemin, paçuli, vetiver ve benzoin’in bulunduğu etkileyici koku, egzotik renk, doku ve kokulardan oluşan geniş bir palete sahip. Bitki örtüsü ve betondan oluşan bir vahanın yüceltilmiş kontrastı, deri yüzeylerle hayal ürünü bir yaratım. 

Üst notalarında mandalina, bergamot, kakule, orta notalarında yasemin, Mahonial, davana, köknar balzamı, deri akoru, alt notalarında paçuli, vetiver, tonka fasülyesi ve benzoin ile Chandigarh Express ütopik bir yolculuğu sembolize ediyor.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.