Yaratıcı Yapay Zeka Teknolojisi İle Parfüm Deneyimi

Yapay zeka tarafından oluşturulan Bulgari Allegra yüksek parfümeri dünyasına davetlisiniz.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 06 Mart 2024
Yaratıcı Yapay Zeka Teknolojisi İle Parfüm Deneyimi

Bulgari, Roma’nın zamansız çekiciliğini ve bir zamanlar Doğu Roma olarak bilinen İstanbul’un eşsiz özünü ustaca birleştirerek İstanbul Havalimanı’nda yeni bir yüksek parfümeri etkinliğine imza attı.Açılışını 30 Ocak 2024'te yapan pop-up mağaza, Bulgari'nin iş ortaklarını, basını ve marka elçilerini bir araya getirdi. Gebr. Heinemann ve Unifree iş birliğiyle geliştirilen pop-up mağaza, 31 Mart’a kadar eşsiz bir deneyim yaşatarak Bulgari Allegra parfüm koleksiyonunu sunuyor.

Yeni Tasarım: İtalyan Kaçamağı

Bulgari Allegra pop-up mağazası, Unifree Duty Free‘nin güzellik bölümünün sağ koridorunda yer alıyor. Aydınlık, modern ve dinamik olan bu alan, parlak ışıklar ve canlı renkleri bir araya gelmesiyle oluşuyor.

Pop up‘ın temasını ön plana çıkaran ve Bulgari'nin ikonik cabochon kesimini anımsatan pembe altın tonlu flakon tasarımı, uzaktan gelen bir yolcuyu çekiciliğiyle hızlıca etkisi altına alıyor. Yakından bakan ziyaretçiler pop-up'ın tüm detaylarını süsleyen pembe altın tonunu görebiliyorlar.

Bulgari mücevherlerinin ayrılmaz bir parçası olan değerli metale saygı duruşunda bulunan bu metalik, ışığı güzel bir şekilde yansıtıyor ve hem Ebedi Şehir Roma hem de İstanbul'u simgeleyen parlaklığı yakalıyor. Bu parlaklık, traverten taşlardan oluşan teşhir üniteleri ve ikonik turuncu halı ile Bulgari’nın Romalı köklerine atıfta bulunuyor.


Bulgari Allegra: Yüksek Parfümeri Yeniden Yorumlanıyor

Allegra İtalyanca'da "neşeli" anlamına geliyor ve Bulgari Allegra koleksiyonu, İtalyan kaçamağının eşanlamlı duygularını ortaya çıkarıyor. İtalyan Riviera'sının enerjisinden (Riva Solare Eau de Parfum) Puglia'daki kış güneşi döneminin büyüsüne (Spettacolore Eau de Parfum) ve İtalyan aşkının saf tutkusuna (Baciami Eau de Parfum) kadar çeşitli duygulara dokunuyor.

Canlı İtalyan tarzındaki kokular, yedi Büyüleyici Esans (Magnifying Essence) ile duygusal koku yolculuğu için tasarlanmıştır. Asla durağan olmayan koleksiyon, Eaux de Parfum ve Magnifying Essence'lerin uyumlu birleşimiyle binlerce nüansın ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu benzersiz yaklaşım sayesinde Bulgari Allegra koleksiyonu, parıldayan bir Akdeniz’den kızıl bir Roma gün batımına kadar olağanüstü İtalyan yaşam tarzının zevkini yeni bir boyuta taşıyor. Bu olağanüstü koleksiyon, yenilikçi bakış açısıyla yüksek parfümeri sanatını yeni bir boyuta taşıyor.


Bulgari Allegra Miksoloji: Yapay Zeka Üretimi Bir Deneyim

Bulgari Allegra yaratıcı yapay zeka teknolojisi, parfümü sinestezi, çoklu duyum boyutuyla zenginleştirerek duyulara hitap ediyor. Miksoloji deneyimi ile müşteriler, kokuların, görüntülerin ve seslerin bir araya geldiği interaktif bir dünyaya giriş yapıyorlar. Bir karıştırma konsolu kullanarak, katılımcılar bir DJ'nin rolünü üstlenebiliyor ve kendi mükemmel dengelemelerini yaratırken Bulgari Allegra Eau de Parfum ve Büyüleyici Esans'ın karışımını kontrol edebiliyor. Bu duygu sentezi, Bulgari Allegra deneyiminin dinamik ve sürekli değişen doğasının bir kanıtı olarak kişiselleştirilmiş bir ses ve videoyla birlikte doruğa ulaşıyor.

Seyahat Edenlerin İlgi Odağı Olmak

Seyahat severleri pop-up mağazaya çekmek için, İstanbul Havalimanı'nda kapsamlı bir medya kampanyası düzenlendi. Kampanya, İtalyan cazibesini ve baştan çıkarıcı amber kokusunu temsil eden dünya çapında en çok satan Bulgari Allegra Baciami parfümünü ön plana çıkardı. Aynı zamanda, İstanbul Havalimanı'ndaki yolculara özel sosyal medya kampanyası da pop-up'ın açılışıyla başladı. Bu kampanya da yine Bulgari Allegra Baciami'yi öne çıkararak görünürlüğü ve etkileşimi arttırdı ve yolcuları Bulgari Allegra Miksoloji deneyimine katılmaya davet etti.

 

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.