Yasemin Notalı En İyi 20 Koku

Hafif, kadınsı ve lüks bir çiçek notası…

Buse Saray BUSE SARAY 20 Eylül 2023
Yasemin Notalı En İyi 20 Koku

Yasemin, modern kokularda en yaygın çiçeklerden biridir. Bu minik beyaz çiçek ilk bakışta mütevazı görünse de aslında şehvetli ve tatlı bir kokuya sahip; bu yüzden bu kadar sık kullanılıyor.Parfümeride "la fleur" olarak anılan yasemin, kokunun yaratılmasında en önemli çiçeklerden biri olduğunu kanıtlamıştır. Çiçek, Mısır'dan Fas'a kadar dünyanın her yerinde yetiştiriliyor ve her hasadın ham aroması kendi bireysel parıltısını ve hikayesini taşıyor. Ve sadece küçük bir şişe mutlak yasemin üretmek için gereken binlerce çiçeği düşünürsek; bu notanın sıklıkla lüks kokunun en üst kademesinde yer alması şaşırtıcı değil.

Kadınlar için en iyi parfümlerin çoğu yasemin notaları içerir ve kokunun popülaritesi giderek artmakta… Asla bıkmayacağınız yeni bir imza kokusu arayışındaysanız çiçeksi kokularda yanlış bir şey yoktur, ancak biz daha modern ve farklı bir his için özellikle yasemin notalarını seviyoruz.

Yaseminin başka bir güzelliği ise pek çok farklı çeşidinin olması ve birçok şekilde kullanılabilmesidir. Tatlı, meyveli, zengin ya da odunsu bir koku tercih edebilirsiniz; yasemin çok kolay uyum sağlar.

Parfümeri dünyasının en sembolik çiçeklerinden biri olan bu klasiği kutlamak için piyasadaki en iyi 20 yasemin notalı parfümünü bir araya getirdik


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.