2022’NİN EN POPÜLER SAÇ RENGİ: GÜNBATIMI KIRMIZISI

Ünlü onaylı güzellik trendi: bakır renk saçlar!

Geçmiş deneyimlerimize güvenecek olursak, saç rengi trendlerinin dalga dalga geldiğini inkâr edemeyiz. Saç rengi trendlerinin her biri çığır açan bir hızla geldi ve moda radarında belirgin bir iz bıraktı. Ve şimdi yaza yaklaşırken, saç trendleri benzersiz bir bakır tonuna geçiyor. En sevdiğimiz ünlülerden bazılarının taktığı saçların görünümüne bakılırsa, bakır saç dalgası resmen zirvede gibi görünüyor.

Bakır renkli saçlar, her yerde görünmeye başladı!

Bakır saç trendini tam olarak neyin veya kimin başlattığı belli olmasa da, TikTok kullanıcıları arasındaki genel fikir birliği, renk tonunun ilk olarak geçen yıl Anya-Taylor Joy'un başrolde yer aldığı Netflix'in The Queen's Gambit'inin piyasaya sürülmesiyle ilgi toplamaya başladığı yönünde. Bunu hemen Gigi Hadid'in canlı tonu kullandığı podyuma dönüşü izledi ve 2022’de büyük bir güzellik trendine dönüştü. Saç uzmanlarına göre, bu yumuşak ama keskin tonun popülaritesi çeşitli cilt tonlarına uyduğu çok yönlülüğünden kaynaklanabilir.


Kendall Jenner'dan Euphoria'nın yıldızlarına kadar, bakır renk bu sezonun en yeni saç rengi takıntısı…

Bakır renkte saçlar, bu senenin en büyük güzellik trendi ve sevdiğimiz ünlüler bunu kanıtlıyor! Ancak saç rengini nadiren değiştiren Kendall Jenner'ı Milan Moda Haftası'nda Prada podyumunda yeni bir bakır saç modeli ile görene kadar, büyük bir trende dönüştüğünü fark etmedik. Ondan sonra her yerde fark ettik. Miranda Hobbes, And Just Like That finali için imza kırmızısına geri döndü. Game of Thrones yıldızı Sophie Turner, eski karakterininki kadar kıpkırmızı saçlarıyla L.A. sokaklarında dolaşırken görüldü ve Euphoria’nın 20'li yaşlarındaki bir grup yıldızı da bu güzellik trendini destekliyor.Zendaya, Euphoria galasında ikonik renk saçlarıyla boy gösterdi; rol arkadaşları Barbie Ferreira ve Sydney Sweeney de geçtiğimiz haftalarda yeni bakır saçlarını gösterdi. Tenis yıldızı Naomi Osaka, stiline bakırımsı saçlar ekledi; son zamanlarda Serena Williams, hayranların alkışladığı kırmızımsı bir parıltıyla hacimli tarçın bukleleri sallıyor. Müzik cephesinde, saç bukalemunu Doja Cat, 2022'ye parlak bakır dalgaları hala bozulmamış halde başladı.

Renk tonu, herhangi bir kırmızı halı veya Instagram görünümünden önce saç stili yıldızı olma yolundaydı, ancak güzellik trendi belirlemede öncü olan TikTok'ta çoktan viral olmuştu. #copperhair, uygulamada 88.6 milyon izlenmeye sahipken, #copperhaircolor ve #copperhairstyle sırasıyla 3 ve 4 milyon izlenmeye sahip.

Bunları göz önünde bulundurursak, bakırın önemli bir an yaşadığı açık! Uzmanlara göre bu hiç de şaşırtıcı değil; geçirdiğimiz bunaltıcı birkaç yıldan sonra insanlar farklı ve cesur bir şeyle ilgileniyor gibi duruyor.

Renginize biraz daha zenginlik ve derinlik katmak istiyorsanız bakır tonlu saçlar iyi bir seçenek! Görünümünüzü soldurmamak için, cilt alt tonu ve göz rengiyle doğru bakır tonunu eşleştirmeniz gerekiyor. Renk seçimin, ten tonu ve göz rengi etkiler; ancak aynı zamanda bu doğal mı yoksa daha aşırı bir ifade mi aradığınıza bağlı. Genellikle bir profesyonelin uzmanlığını gerektirir.

Rengi elde etmek kolay olsa da, bakımı biraz daha karmaşık… Kırmızı renk tonu diğer renklerden daha çabuk soluyor, bu nedenle rengin çok hızlı bir şekilde akmasını önlemek için koruyucu ürünler şart. Bu, bakır saç rengini tercih etmeniz durumunda, büyük olasılıkla yepyeni bir renk koruma ürünü stoklamanız gerekeceği anlamına geliyor.

Mükemmel bakır tonunu ararken referans fotoğraflar her zaman harikadır. Beğendiğiniz stillerin fotoğraflarını bulmanızı ve bunları randevunuzdan önce renk uzmanınızla paylaşmanızı öneriyoruz. Sizinle benzer ten rengine ve göz rengine sahip birini bulmaya çalışın.

Saç rengi nasıl korunur?
Bakır saç, özenli bir bakım gerektirir. Tüm sıcak renkler, daha soğuk olanlardan daha hızlı solma eğilimindedir, ancak daha sıcak tonların yararı, bunun çok daha yumuşak bir şekilde olmasıdır. Yeni bir şey denemeye hazır olduğunuzda saçınızın altın sarısına dönmesine izin verebilirsiniz.

Harika bir uzman bakım ipucu verelim!
Daha soğuk duşlar alın! Buharlı sıcak duşlar, saç renginin daha hızlı solmasına neden oluyor.

Boyamadan sonra evde yapılan saç bakımı, rengin ne kadar uzun süre dayanacağı ve saçınızın genel sağlığı için kritik öneme sahiptir. Bu aslında boyanın ne kadar iyi dayandığını etkiler. Saç gövdesini güçlü ve eksiksiz tutmak, rengin akmasını durduracaktır. Bu nedenle uzmanlar, renginizin ömrünü uzatmak için renk koruyucu şampuan, saç kremi, şekillendirici ve derin bakım ürünlerinin tutarlı bir şekilde kullanılmasını şiddetle tavsiye ediyor.

Sonuç olarak; bakır renk, her saç dokusu, uzunluğu ve stili üzerinde çalıştığı için evrensel olarak gurur verici yeni saç trendi... Özellikle güneşli bir saç modeli arıyorsanız, Bu nedenle güneşli bir değişiklik arıyorsanız, bu, ilkbaharda tercih etmek için harika bir saç rengi!

Eğlenceli, parlak ve güçlü bakır tonunu deneyimleyen favori yüzlerimizden ilham alın.