ASİ SAÇ KESİMİ: "WOLF CUT"

Wolf cut saç kesimi nedir?

Saç kesimi, saça çeşitli şekiller vererek saçın daha canlı ve hacimli görünmesini sağlar. Çok çeşitli saç kesim stili vardır ve son zamanlarda en trend saç kesim modellerinden biri de "wolf cut" saç kesimidir. Wolf, İngilizce’de kurt anlamına gelir ve bu saç kesim stili de kurta benzetildiği için bu adı almış.

Sosyal paylaşım sitelerinin birinde paylaşılan videodan sonra popüler hale gelen wolf cut, 70’li ve 80’li yıllarda popüler olan bir modeldir. Özellikle son birkaç yıldır Kore kültürünün daha popüler hale gelmesiyle birlikte, bu saç kesimine duyulan ilgi her geçen gün artıyor. Wolf kat saç kesiminin birden fazla çeşidi vardır ve bu çeşitleri şöyle sıralayabiliriz...

✦ Yumuşak wolf cut kesimi
✦ Uzun kahküllü wolf cut kesimi
✦ Kısa saçlar için wolf cut kesimi
✦ Kıvırcık saçlar için wolf cut kesimi


Wolf Cut Saç Kesimi Nasıl Yapılır?
Wolf cut saç kesimi, kullanıcılara asi bir hava katar ve diğer saç kesimlerinden farklıdır. Normalde saç kesimi genellikle ıslak saça yapılırken, wolf cut uygularken saçların kuru olması gerekir. Birkaç aşamadan oluşan wolf cut saç kesimini yapmak için izlenmesi gereken adımları inceleyin.


Öncelikli olarak saç yıkanır ve kurutulur. Ardından ise bilinen kesim stillerinden farklı olarak saç fönlenir.

Fönlü saça kesim uygulanmadan önce, saç 2 tutama ayrılır. Tutamın biri iki kulak hizası denk gelecek şekilde tepeden alına yakın bağlanır. Arkada kalan saçlar da tepeden ayrımın olduğu yerden bağlanır.

Saçın ön kısmı bağlı halde kalır ve uçları küt olacak şekilde kesilir.

Saçın arka kısmı da saç bağlı iken kesilir ve yine ön taraf gibi küt kesilir.

Saçlar salınır ve son olarak da perçem kesilir.

Yumuşak wolf cut saç kesiminde, saçlardaki dalgalar daha az bellidir ve kesim sırasında saç çok yukardan bağlanmaz.

Saç kesim stilini uzun kahküllü kullanmak isteyen kullanıcılar, genelde küçük yüz tipine sahip kullanıcılardır.

Kısa saç wolf cut saç kesimi, en hacimli saç stilidir ve kullanıcıların talepleri doğrultusunda kesim işlemi yapılır.

Kıvırcık saçlar için wolf cut saç kesimi, dikkat çekicidir ve kıvırcık saçların vahşi bir görünüm kazanmasını sağlar. Ayrıca kıvırcık saçlar bu kesimle daha da hacim kazanır.

Son derece hacimli ve dikkat çekici görünen wolf cut saç kesimi, kolay şekillendirilen saçlar arasındadır. Düzenli olarak saça bakım yapmak, saç kesiminin ön plana çıkmasını sağlar. Saçları tararken azıcık nemlendirmek ve taradıktan sonra da jöle veya saç köpüğü gibi ürünler ile saçı şekillendirmek gerekir. Bu şekilde saçın modeli tam olarak belli olur. Wolf cut saç kesimi, genellikle koyu saçlarda kendini daha çok gösterirken, açık saçlarda da bu kesimin güzel örnekleri vardır. Özellikle uzun saçlarda daha güzel görünen model, kısa saçlarda da popülerliğini arttıran bir saç kesim stilidir.

Wolf cut saç kesiminin olmazsa olmazı kahkül veya perçem, kullanıcıların yüz şekline göre karar verilir. Öte yandan hacimli görünüm sunan bu kesim stili, ince telli saçlar için genellikle tavsiye edilmez. Ayrıca ara makası kullanılarak son şekli verilen wolf cut saç kesimi, ince telli saçların güç kaybetmesine yol açar.

Retro bir kesim stili olan wolf cut, dağınık bir görünüm sunar. Wolf cut, erkek kullanıcıların da kullanabileceği saç kesim tekniklerinden biridir ve bu kesim erkek kullanıcılara da çok yakışır. Saçları uzun erkek kullanıcılar, bu saç kesimi ile görünümlerini dikkat çekici hale getirebilir.