AVEDA İLE 2023 SAÇ TRENDLERİ

Aveda, Global Saç Kesim Artisti Bastian Casaretto ile Türkiye’nin önde gelen kuaförleriyle ve salonlarının temsilcileriyle bir araya gelerek 2023 saç trendlerinin konuşulduğu bir etkinliğe imza attı.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 20 Ocak 2023
AVEDA İLE 2023 SAÇ TRENDLERİ

%100 vegan, hayvan dostu, yüksek performanslı ve doğal türevli saç bakım ürünlerine sahip Aveda, Global Saç Kesim Artisti Bastian Casaretto ile 2023 saç trendlerini aktaran bilgi dolu bir etkinliğe imza attı. Etkinlik 10 Ocak Salı günü The Seed İstanbul ’da gerçekleşti. İçeriğiyle dikkat çeken bu etkinlikte katılımcılar 2023 saç trendleri hakkında bilgi sahibi olurken, Aveda’nın %100 vegan ve doğal türevli ürünlerini de deneyimleme fırsatı da buldu.Etkinlikte açılış konuşmaları sonrası, alanında uzman olan Yoga ve Pilates Eğitmeni Dila Yazıcı, katılımcılar ile uygulamalı olarak nefes terapisi gerçekleştirdi. Ardından MD Kuaför Kurucusu Mustafa Demirbağ, The Most kurucusu Emrah Demirci ve Estetica&Hairist Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Erkan Güzel’in katılımı ve Türkiye’nin önde gelen kuaförleri ve salonlarının temsilcileriyle “Estetica Talks by Aveda - Aşkın Peşinde” oturumunda kuaförlüğün dünden bugüne değişiminden bahsedildi. Daha sonrasında ise yazar Mümin Sekman katılımcılara motivasyonel ve başarı odaklı bir konuşma gerçekleştirdi.


Programın devamında Aveda Global Saç Kesim Artisti Bastian Casaretto 2023’te en sık karşımıza çıkacak olan saç trendlerine değinerek, sahnede daha önceden seçili Aveda kuaförleri tarafından Aveda boyasıyla boyanmış 2 model üzerinde saç kesim demoları gerçekleştirdi. Bastian 2023’te en sık göreceğimiz saç modelini ise: “Tıpkı modada olduğu gibi, saç trendlerinde de kişiselleştirilmiş tasarımlar ön plana çıkıyor. Bireyin kendini yansıtma şekli olarak saç modelleri de değişiklik gösteriyor. Bu sene saçlarda Wolf Cut stili gibi katmanlı kesimleri sık sık göreceğiz” şeklinde belirtti. Bastian, onun için unutulmaz olan ve favori saç stilini ise şöyle açıkladı: “Değişkenliği ile Bob saç modeli benim için unutulmaz diyebilirim. Genellikle Bob modelini her kadının dolabında bulunan “siyah mini elbise” ile özdeşleştiriyorum. Her sene yeni bir tane alabilirsiniz ancak her daim bir önceki seneden daha farklı stilde olacaktır. Tıpkı Bob modelinin 50 ve 70’li yıllarda farklı yansımalara sahip olması gibi.”

Bastian aynı zamanda saç tipine göre kesim ve stil önerileriyle ilgili ise “Saç kesimlerinde kişiye özel tavsiyelerle ilerlemek oldukça önemli.  Kesimin boyu ile tekniğin oluşturacağı saç şekli bu tavsiyeler ışığında şekilleniyor. Misafirimizin saç şekillendirme alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak onlara özel bir görünümü ortaya çıkarıyoruz. “Saç yapımdan dolayı bazı modeller bana yakışmaz” düşüncesine katılmıyorum. Burada misafirin isteğini ve saç şekillendirme alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak büyük önem taşıyor” dedi.Etkinlikte aynı zamanda katılımcı kuaförler ve salon temsilcileri de 8 model üzerinde Aveda ürünleriyle saç boyama tekniklerini uyguladı ve backstage’de Bastian tarafından bu modellere saç kesimi uygulandı. Daha sonrasında ise modeller podyumda yürüyerek Aveda saç boyaları ile boyanmış ve Bastian tarafından trendlere göre kesilmiş saçlarını sergiledi. En etkili saç boyama uygulamasını yapan kuaförler ise Bastian tarafından tebrik edilerek, onunla beraber sahnede yer aldı.

Aveda, sürdürülebilir ve doğaya saygılı bir marka olarak, Love Festival etkinliğinin katılımcıları adına lise çağındaki öğrencilere iklim farkındalığı konusunda eğitim sunan Yuvam Dünya Derneği’nin İklim Şampiyonları Projesi’ne de bağışta bulundu.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.