BALKÖPÜĞÜ SAÇLARA GÖZ KIRPIYORUZ

Saçlarda doğal ve sıcak görünümün ilk tercihi balköpüğünü ilham veren modellerle incelemeye buyrun.

Hem sarışınlığı seven hem de doğal, sıcak bir görünüm isteyenler bal köpüğü rengine yöneliyor. Balköpüğü saç rengi, kumral ve sarı saç renkleri arasında kalıyor. İçerisinde dore denilen, altın renginde yansımalar bulunuyor. Bal köpüğü saç rengi son yıllarda çok fazla tercih edilen saç renkleri arasında. Bal köpüğü saç rengi nasıl yapılır? Kimler nasıl renk saç modeline sahip? bal köpüğü saç rengine sahip olmak isteyenler araştırılıyor. Örnek modelleri ve bal köpüğü renk saç boyası önerilerini sizler için derledik..

BALKÖPÜĞÜ SAÇ RENGİ NASIL YAPILIR?

Bal köpüğü uygulamasını kuaförde yapacaksanız öncelikle nasıl bir balköpüğü rengi istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Bunun için internette yer alan örneklere bakabilirsiniz. Saçlarınızın önceden boyalı olup olmamasına bağlı olarak kuaförünüz işlemi gerçekleştirecektir. Saçlarınız koyu bir renge boyalıysa kuaförünüz önce saç renginizi açacak sonrasında da balköpüğü rengini uygulayacaktır. Saç rengini açma esnasında saçlarınızın en az zararı alması için saçlarınızı bir süre boyamayın ve nem terapisi uygulayın. Bunu da saç bakım maskeleri ya da bakım yağları yardımıyla yapabilirsiniz.

Saçlarınızı evde boyamak istiyorsanız beğendiğiniz bir markadan balköpüğü saç boyasını temin edebilirsiniz. Burada önemli olan konu, kutu üzerindeki talimatları birebir uygulamanız. Saçlarınız koyu renkse bu rengi elde etmeden önce saç renginizi açmanız gerekebilir. Zemin renginiz bal köpüğüne hazır ise o zaman saç boyama işlemine geçebilirsiniz.

Kutudan çıkan boya ve oksidanı karıştırdıktan sonra saç boyama fırçasıyla saçlarınıza uygulayın. Kutunun üzerindeki yazan süreye uyduktan sonra saçlarınızı yıkayın. İlk yıkamada genelde saçı şampuanlamanıza gerek olmaz. Ancak siz yine de boya kutusu üzerinde şampuanla yıkamanız gerektiği belirtiliyorsa uygulamayı o şekilde yapın. Bir uyarı yoksa su yardımıyla iyice saçınızdan akan suyun rengi berrak olana kadar durulayın.

BALKÖPÜĞÜ SAÇ RENGİ EN ÇOK KİMLERE YAKIŞIR?

Balköpüğü saç rengi dikkat çekici bir renk olduğu için, bu saç rengine sahip olanlar her zaman kalabalığın arasından kolayca sıyrılabilirler. Aynı zamanda her mevsimde de kolaylıkla tercih edebileceğimiz bir renk! Bu renk çok açık ve buğday ten rengine sahip olanlara yakışıyor.

BALKÖPÜĞÜ SAÇ BOYASI BAKIMI NASIL OLMALI?

Tüm boyalı saçlar gibi, balköpüğü saç renkleri de düzenli bakım gerektirir. Saç rengini koruyan bir şampuan ve bakım kremiyle işe başlanması gerekiyor. Ardından, bakım spreyleri ve maskeleri ile saç renginin her zaman parlak ve yoğun, saç tellerinin ise bakımlı ve canlı görünmelerini sağlayabilirsiniz.

BALKÖPÜĞÜ SAÇ RENGİ ÖNERİLERİ


                        Jennifer Aniston                                                                                             

                                                                             Gigi Hadid

                                                                              Rosie Huntington

                                                                              Julia Roberts

                                                                              Beyonce

                                                                                 Taylor Swift

                                                                               Cara Delevingne

                                                                              Jessica Alba

Hala saçlarınızı hangi renge boyatacağınıza karar veremediyseniz fındık kabuğu saç rengi veya açık kahve saç rengi önerilerimize göz atabilirsiniz.


Etİketler