DYSON'DAN YAZA ÖZEL SAÇ BAKIM TÜYOLARI

Sağlıklı saçlar için bu önerilere dikkat!

Son dönemde zamanımızın çoğunu evimizde geçirdik. Kendi kendimizin kuaförümüz olup, saç kesimimizden saç boyasına ve saç şekillendirmeye kadar tüm saç bakım rutinimizi kendimiz yaptık. Dışarıya çıkmaya başladığımız bu yaz aylarında, saçlarımızın üzerinden bu yorgunluğu atmak ve yüksek nem, güneş ışınları, deniz, kum ve klorun etkisiyle yıpranan saçlarımızı korumak için saç bakımını ihmal etmememiz gerekiyor.Dyson mühendislerinin ve uzmanlarının yaza özel paylaştığı bakım ipuçları, bu dönemde saçınızın sağlığını koruyarak doğal parlaklığını ortaya çıkarmanıza yardımcı oluyor.

Saç sağlığını önemseyen ve saç bilimi üzerine yaptığı çalışmalar sonucunda ürünlerini tasarlayan Dyson; Dyson Airwrap™ saç şekillendirici ve Dyson Supersonic™ saç kurutma makinesiyle doğal ve sağlıklı bir yaz görünümüne kavuşmanızı sağlıyor.

Yaza Özel Saç Bakım Tüyoları 

Dyson uzmanları; saç yıkama sıklığının saçtaki yağ miktarına bağlı olarak değişebileceğini, sık sık yıkamanın zararlı olmadığını ama sık yıkandığı takdirde hafif şampuanların tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor. Her yıkamadan sonra doğru bir saç kremi uygulamak saçın daha kolay taranmasını sağlıyor. Saç kremi kullanmak saçı onarmıyor fakat saçtaki hasarlı görünümü azaltıyor. Saçlar ıslakken çok daha zayıf olduğundan, ince dişli tarak kullanmak mekanik hasarı en aza indirirken; saçı uçlardan başlayarak taramak saç tellerinin yıpranmasını önlüyor.

Saçlarımızı boyadığımız kutu boyalar, kimyasal içerikleri sebebiyle saçta hasara yol açarken; saç tellerini yıpratarak saçın sertleşmesine neden oluyor. Bu nedenle kullandığımız boyanın içeriğine dikkat etmekte fayda var. Evde yaptığımız saç kesimlerinde temiz ve doğru makas kullanımı büyük önem taşıyor. Düzenli saç kesimi doğru şekilde yapıldığında, yıpranmış saç uçlarından kurtulmamızı sağlıyor. Yanlış makas, saçlara zarar verip kopmasına neden oluyor.

Aşırı ısı saçtaki keratin yapısının değişmesine yol açıyor. Zamanla saçı zayıflatıp esnekliğini azaltarak saçın diğer faktörlerden zarar görmesi riskini artırıyor. Bu nedenle saçı mümkün olduğunca düşük ısıda ve kontrollü olarak şekillendirmeniz en doğru çözüm. Saç spreyleri polimerler ve silikon içerdiğinden özellikle nemin yoğun olduğu yaz aylarında saç stilinizi sabit tutmak için yardımcı oluyor.

Sağlıklı Saç Şekillendirme ve Kurutma

Dyson mühendisleri, 150 derecenin üzerindeki aşırı ısının saçın yapısında geri dönüşü olmayan değişiklikler yarattığını, saçın güçsüzleşerek kırıldığını, sağlıksız ve mat görünmesine neden olduğunu keşfetti. Dyson Airwrap™ saç şekillendirici ve Dyson Supersonic™ saç kurutma makinesi saçı bu yüksek ısı zararından koruyor.

Dyson Airwrap™ saç şekillendirici; kuaföre gitmeye gerek kalmadan ve saça yüksek ısı uygulamadan hacimli bukleler ve doğal dalgalar yaratmanıza olanak sunuyor. Dyson Supersonic™ saç kurutma makinesi saçları hızlı bir şekilde kuruturken; yüksek ısı koruması teknolojisi sayesinde saçın doğal parlaklığını ortaya çıkarıyor.

Dyson Airwrap™ saç şekillendirici, Coanda etkisi adı verilen bir aerodinamik olguyu kullanarak havayı ısıyla birleştiriyor ve saçlarınızı yüksek ısı zararından koruyarak şekillendirme imkânı sağlıyor. Dyson Supersonic™ saç kurutma makinesi, yüksek ısı korumasıyla ısı zararını önlüyor. Saçın doğal parlaklığını koruyor ve elektriklenmesini engeliyor.