Dyson'ın En Akıllı Saç Kurutma Makinesi Tanıtıldı

Akıllı ve otomatik Supersonic Nural sensör teknolojisi, saç derisi sağlığını koruyor ve saçın doğal parlaklığını artırıyor. Isı hasarı olmadan hızlı ve akıllı bir şekilde kurutma sağlıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 18 Mart 2024
Dyson'ın En Akıllı Saç Kurutma Makinesi Tanıtıldı

Güney Kore'nin Seul kentinde düzenlenen Dyson küresel lansman etkinliğinde, yeni sensör teknolojisine sahip en akıllı saç kurutma makinesi olan Supersonic Nural saç kurutma makinesini tanıtıldı.

Akıllı ve otomatik saç kurutma makinesi, Kurucu ve Baş Mühendis James Dyson tarafından sunuldu: "Isı hasarını minimuma indirirseniz, daha sağlıklı bir saç derisine ve daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Yeni Supersonic Nural teknolojimiz, kafa yapınızı tanıyan ve saçınıza yaklaştıkça ısıyı azaltarak hem saç derinizin hem de saçınızın ısıdan zarar görmesini engelleyen bir zaman ayarlı hareket sensörüne sahiptir. İnovasyon yalnızca araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmakla gerçekleşiyor. Dünyanın en sofistike saç laboratuvarlarından bazılarını kurmamızın sebebi, sorunların kökenini gerçekten anlama takıntımızla ilgili".Dyson'ın en yeni şekillendirme teknolojisi Nural, akıllı sensörleri kullanan, başınıza yaklaştıkça ısıyı ve hava akmını otomatik olarak azaltan ve saç derinizi hasardan korumaya yardımcı olan yeni bir Saç derisi koruma modu ile donatılmıştır. Bu sensörler aynı zamanda şekillendirme deneyimini geliştiriyor, saç parlaklığını artırıyor ve ısı hasarını önlüyor. Tüm saç tiplerine hitap eden yeni ve geliştirilmiş başlıklar, başlık tanıma özelliğine sahipken, kullanıcının şekillendirme tercihlerini öğrenip, aşırı ısı olmadan hızlı ve sağlıklı bir kurutma için saç bakım rutinlerini basitleştiriyor.


Daha gelişmiş özellikler için Nural sensörler

Dyson'ın yeni Nural sensörleri saç derisi koruma modunu, başlık tanıma özelliğini ve duraklatma algılamayı etkinleştirerek şekillendirme deneyimini kolaylaştırıyor.

Saç derisi koruma modu saç derisinin sağlığını koruyor: Bu modda, saç kurutma makinesi saça ve saç derisine yaklaştıkça ısı otomatik olarak saç derisi için optimum sıcaklık olan 55°C'ye düşürülüyor ve kurutma hızı artıyor. Zaman ayarlı hareket sensörü, makine ile saçınız arasındaki mesafeyi ölçmek için görünmez bir kızılötesi ışın yansıtarak bunu sağlıyor.

Kapsül aydınlatması ısı ayarını göstermek için renk değiştiriyor: Saç derisi koruma modundayken, bu özellik LED ışık renginin makinenin kafaya olan uzaklığına bağlı olarak otomatik olarak soğuk mavi veya sarı (düşük ısı), turuncu (orta ısı) ve kırmızı (yüksek ısı) arasında değişmesini sağlıyor.

Başlık tanıma özelliği şekillendirme tercihlerinizi kaydediyor: Bu özellik, her bir şekillendirme başlığı için son kullanılan ısı ve hava akımı ayarlarını hatırlayarak ve bir sonraki kullanımda bunları otomatik olarak uygulayarak kullanıcının tercih ettiği şekillendirme moduna uyum sağladığından şekillendirme rutinlerini kolaylaştırıyor.

Daha kolay rutinler için duraklatma algılama:
Dyson Supersonic Nural saç kurutma makinesi, şekillendirme işlemleri arasında kararsız kaldığınızda ısıtıcıyı otomatik olarak devre dışı bırakan, hava akımını ve gürültüyü azaltan hareket algılayıcı bir ivmeölçere de sahip.


Yeni başlıklara bir bakış

Yeni Dalga+Bukle difüzörü dalgalar, bukleler ve kıvırcık stiller için tasarlandı. Bu, iki modda doğal saç modellerini belirginleştirmeye ve şekillendirmeye yardımcı oluyor. Dome modunda, başlığın büyük kubbe şekli, daha pürüzsüz, uzun dalgalar için hava akımını saç derisinden uzaklaştırıyor ve uçları yuvarlatıyor. Difüz modunda, sivri uçlu başlık, belirgin, hacimli bukleler ve dalgalar için havayı saç köklerinin derinliklerine yönlendiriyor.


Tasarım ve teknoloji

Yeni gömülü sensörleri tamamlayan farklılaştırılmış görsellik sunuyor. İçindeki teknolojiyi göstermek için şeffaf bir kapak, Ceramic Patina & Topaz veya Vinca Mavisi & Topaz renk paletleriyle cesur bir görünüm sergiliyor.

Supersonic Nural saç kurutma makinesi 2024 yılının Eylül ayı itibariyle Türkiye’de satışa sunulup, ürün kutusunda beş başlıkla birlikte geliyor. Dyson Supersonic Nural’ı satın almak, daha fazla bilgi edinmek ve deneyimlemek için Dyson Demo Store’lar, Dyson satış noktaları ve www.dyson.com.tr adresini ziyaret edin. 
ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.