EN BÜYÜK SAÇ TRENDLERİ

2020’de kabarık ve doğal saçlar dikkat çekiyor!

Yılın sorusuna hazır mısınız? “Bu sene saçımızla ne yapacağız?” Evet! Hepimizin aklında her sezon bu soru oluyor.

Bir çılgınlık yapıp siyah saçlarınızı platin sarısı mı yapmalısınız? Uzun saçlarınızdan vazgeçip kısacık ‘pixie’ kesimi için cesaretinizi mi toplamalısınız? Aklınız böyle sorular ile doluysa, cevapları sizin için keşfettik! Kırmızı halıdan ve defilelerden yararlanarak gördüğümüz saç modelleri, 2020’nin en trend stillerini belirliyor.

 Önceki senelere kıyasla farklı bir yöne doğru giden güzellik sektörü, doğallığı öne çıkarıyor. Dalgaların, buklelerin hatta dağınık saçların dikkat çektiği yeni yılda, platin sarılarından uzaklaşıp koyu tonlara dönüyoruz. Her sezon bizi şaşırtmayı başaran trendler, bu sene de bildiğimiz her şeyi unutturarak yepyeni modeller ile karşımızda! Aşağıda kırmızı halıda sıkla görmeye başladığımız saç trendlerini görebilirsiniz…

KOYU SAÇ RENKLERİ

(Getty Images)

Son yıllarda birçok ünlü sarı veya platin tonlara yönelirken, durum 2020’de değişiyor! Koyu ve sıcak tonların geri dönüşünü görüyoruz. Koyu kahveler, çikolata tonları ve sıcak koyu sarılar sezonun öne çıkan renkleri arasında. Emily Ratajkowski ve Priyanka Chopra gibi koyu tonların arasına sıcak ışıltılar ekleyebilir veya Zoe Kravitz gibi kopkoyu tonları benimseyebilirsiniz!

KIVIRCIK SAÇLAR

(Getty Images)

Bukle bukle saçları benimseme zamanı! Cam ışıltılı düz saç trendi ile saçlarınızı her gün düzleştirme çabasına giriyorsanız, 2020’de doğal saçlarınıza dönebilirsiniz. Son aylarda kırmızı halıda dikkatimizi çeken kıvırcık saçlar, hacimli ve kabarık görüntüsü ile havalı stiller yaratıyor. Eğer hayalinizdeki buklelere sahip değilseniz, 2020’nin trendleri arasında permanın olduğunu unutmayın! Rihanna ve Kerry Washington gibi saçlarınızı doğal halinde bırakabilir veya Blake Lively gibi stilize edilen kıvırcık stillerden yararlanabilirsiniz. 

RAPUNZEL SAÇLARI

(Getty Images)

Bu trendi denemek için peri masalı kahramanı Rapunzel gibi saçlarınızı kuleden aşağı sarkıtacak kadar uzun saçlara ihtiyacınız yok! Saç ekleri veya sabırlıysanız saç uzamasını hızlandıran ürünler ile ulaşabileceğiniz uzun saçlar, son sezonun favori stilleri arasında. Kısacık ‘bob’ kesimlerden birazcık uzaklaşan güzellik sektörü, uzun ve hacimli saçlara yöneliyor. Bu trendi farkeden Kim Kardashian, Gigi Hadid ve Madison Beer, uzun ve sağlıklı saçlarını öne çıkarmaya başladılar. 

ÖRGÜ AŞKINA

(Getty Images)

Örgüler bir trend veya stil değil! Birçok kültürün parçası olan örgüler, 2020’nin öne çıkan saç modelleri arasında. Özellikle kırmızı halıda Zendaya, Rihanna ve Kerry Washington’un benimsediği ‘Box braid’ örgüleri siz de deneyebilirsiniz. Havalı ve eklektik bir tarz yaratan örgüleri birçok farklı stilde deneyebilirsiniz. Sonuçta örgü stillerinin sonu yok!

DAĞINIK VE KATLI KESİMLER

(Getty Images)

Dağınık ve kaküllü kesimler 2020’nin en trend kesimlerinden biri! Yüzünüzü çerçeveleyen katlar ile kesilen bu saç modeli, zahmetsiz şıklığın favorileri arasında. Adeta kırpılmış veya yataktan yeni kalkmış gibi görünen bu saç modeli, dalgalı saçlarda harika görünüyor. Sahil dalgalarını ve 80’li yılların ‘mullet’ saç stilini bir araya getiren bu saç modelini stilize etmekle uğraşmadan evden çıkabilirsiniz!

NEON GÖKKUŞAĞI

(Getty Images)

Pastelleri ve gökkuşağı tonlarını bir seviye ileri taşıyoruz! Son sezonların en popüler tonları arasında yer alan neon renkler, önce kıyafetleri sonra da makyaj trendlerini ele geçirmişti. Şimdi ise saç trendleri arasında yer almaya başlayan neon renkler, Billie Eilish sayesinde daha da popüler oldu. .